Zaplanuj Sylwestra na nartach we Włoszech!

Zaplanuj Sylwestra na nartach we Włoszech!

Zaplanuj Sylwestra na nartach we Włoszech!

Sylwester na nartach we Włoszech to świetna okazja, by połączyć sport z imprezowaniem. To gratka dla fanów zimowego szaleństwa, którzy chcą wykorzystać wyjazd narciarski z powitaniem Nowego Roku. Zobaczmy, na jak zaplanować Sylwestra na nartach i na jakie atrakcje możemy liczyć we Włoszech.

Gdzie jechać na Sylwestra?

Wypad do Włoch na narty w okresie sylwestrowo-noworocznym to świetny pomysł. Po pierwsze mamy gwarancję doskonałych warunków narciarskich, a po drugie szansę na przeżycie Sylwestra w bardzo przyjemnych okolicznościach przyrody.

Wybierając miejsce na wypoczynek sylwestrowy we Włoszech warto wziąć pod uwagę nasze preferencje co do tego, jak ma wyglądać ten wieczór. Opcji jest bowiem co najmniej kilka, a oto najważniejsze z nich.

Tradycyjna impreza sylwestrowa

Kurorty narciarskie we Włoszech tętnią życiem nie tylko w ciągu dnia, gdy wszyscy turyści spędzają czas na zimowych szaleństwach, ale również wieczorami. Są one pełne hoteli, restauracji, barów, pubów i dyskotek oferujących różne wieczorne atrakcje dla narciarzy. Większość z nich oferuje również wyjątkowe imprezy w wieczór Sylwestrowy, że specjalnym menu i oprawą muzyczną. To świetna okazja, by spędzić ten wieczór przy potrawach tradycyjnej włoskiej kuchni i zobaczyć, jak wyglądają typowe włoskie imprezy sylwestrowe.

Zjazd z pochodniami

Jesteśmy jednak przekonani, że wśród fanów narciarstwa znajdą się również osoby, które nie chcą rezygnować z nart także tej specjalnej nocy. Niektóre ośrodki narciarskie we Włoszech oferują możliwość szusowania na oświetlonym stoku. Inne zaś proponują sylwestrowy zjazd z pochodniami, który może dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń.

Baseny termalne

W niektórych włoskich miejscowościach, jak choćby Bormio we włoskich Dolomitach, znajdują się baseny termalne. Narciarze chętnie spędzają w nich czas po nartach, a sylwestrowy wieczór w termach może być również świetnym pomysłem. Organizatorzy wieczoru sylwestrowego dbają o odpowiednią oprawę tej imprezy, dzięki czemu jest ona zupełnie inna od typowego popołudnia w basenach termalnych.

Organizacja wyjazdu

Widząc tak szeroką ofertę spędzenia sylwestrowego wieczoru musimy sobie sami odpowiedzieć, która opcja podoba nam się najbardziej. Jeśli nie mamy specjalnych wymagań i impreza w restauracji jest dla nas wystarczająca, to możemy zdecydować się na dowolny ośrodek narciarski we Włoszech, bo imprez tego typu nigdzie nie brakuje.

Jeśli jednak chcemy skorzystać z basenów termalnych, to musimy przeglądać oferty ośrodków narciarskich pod tym kątem. Warto wybrać się do Bormio, które słyną ze świetnych basenów termalnych. Jeśli wolimy spędzić czas na świeżym powietrzu i chcemy poszusować przy pochodniach, to śmiało możemy szukać wyjazdów do Val di Sole, gdzie są organizowane atrakcje tego typu.

Warto pamiętać, że większość wyjazdów na narty do Włoch to wyjazdy tygodniowe. Wybierając kurort pod kątem Sylwestra nie zapominajmy zatem, że spędzimy tam kilka dni więcej, więc inne warunki, takie jak długość i trudność tras narciarskich również będą mieć dla nas znaczenie.

Więcej informacji o wyjazdach narciarskich znajdziesz na https://www.primoris.pl/narty

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa