Jak przygotować się do wyprawy motocyklowej?

Jak przygotować się do wyprawy motocyklowej?

Jak przygotować się do wyprawy motocyklowej?

Wyjazdy motocyklem to standard w przypadku właścicieli jednośladów. Niektórzy motocykliści cyklicznie decydują się na samotne wyprawy do miejsc oddalonych od ich domów o nawet kilka tysięcy kilometrów. Żeby jednak możliwe było pokonywanie tak długich tras, trzeba się do nich odpowiednio przygotować. Od czego zatem zacząć?

Jak przygotować się do wyprawy motocyklowej?

Planując wycieczki motocyklowe, należy dobrze się do nich przygotować i wziąć pod uwagę wiele kwestii. Nie obędzie się bez zrobienia listy odnośnie tego, co ze sobą zabrać i ile jest się w stanie zmieścić na motocyklu. Warto od razu zaznaczyć, ze wygląd jednośladu i jego właściciela nie są tutaj kwestią priorytetową. Inwestowanie w nowe ciuchy i akcesoria motocyklowe oraz chwalenie się tym nie jest najlepszym pomysłem. Nie ma sensu niepotrzebnie ryzykować kradzieży i prowokować niepożądanych sytuacji.

Nie zaleca się także przesadzać z pakowaniem. Z całą pewnością wystarczy miejsca w sakwach. Motocykle nie służą przecież do przewożenia bagażu. Ponadto im więcej weźmie się ze sobą rzeczy, tym maszyna będzie zużywała więcej paliwa, a cała trasa się wydłuży. Samo rozpakowywanie i pakowanie tych wszystkich rzeczy zajmuje sporo czasu. Należy przede wszystkim określić to, dokąd się jedzie i co będzie tam niezbędne. Nie trzeba przecież zabierać ze sobą paru par butów, kurtek, spodni czy kilku koszulek.

Planując wyprawę motocyklową, powinno się obrać cel, a nie skupiać na każdym przejechanym odcinku. W każdej chwili można przecież zmienić swój kurs czy też trasę na ciekawszą. Skupianie się przez całą drogę na znakach również jest bardzo meczące. Nie można zapomnieć o przyjrzeniu się stanowi maszyny. Należy sprawdzić stan klocków hamulcowych, oleju i filtrów oraz wyregulować zawory, ocenić kondycję opon i naciągnąć łańcuch. Jeśli wyprawa motocyklowa ma być dłuższa, to zaleca się wymienić olej/świece oraz zainwestować w akcesoria ułatwiające jazdę czy też podnoszące jej komfort w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych. Zadbanie o odpowiednią ochronę przed podmuchami wiatru również jest niezwykle istotną kwestią.

Podróże motocyklowe- www.advpoland.pl

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa