Tanie bilety lotnicze - jak i gdzie szukać?

Tanie bilety lotnicze - jak i gdzie szukać?

Tanie bilety lotnicze - jak i gdzie szukać?

Coraz więcej osób decyduje się na samodzielne planowanie podróży. Daje to większą swobodę podczas zwiedzania, wyboru standardu noclegów, ale i połączeń. Dzięki temu można zmniejszyć koszty podróży, by więcej gotówki móc przeznaczyć na przyjemności. Jak więc zaoszczędzić na transporcie? Gdzie szukać tanich biletów lotniczych?

Porównywarki biletów lotniczych

W szukaniu połączeń lotniczych niezwykle cenny może okazać się Internet, bowiem bilety lotnicze sprawdzisz w porównywarce (biletylotnicze.pl). Korzystanie z takich narzędzi jest bardzo proste, a faktycznie dzięki nim można znaleźć bilety w korzystnej cenie. Co musisz więc zrobić? Wystarczy, że wpiszesz miejsce wylotu, miejsce przylotu, datę wylotu i powrotu, a także liczbę pasażerów. Możesz też zaznaczyć jaka klasa Cię interesuje (ekonomiczne, biznes itd.). Konieczne jest także podanie czy wyniki mają obejmować jedynie połączenia w jedną stronę czy w obie. Niektóre porównywarki oferują także skorzystanie z zaawansowanego szukania lotów. W dodatkowych opcjach jest możliwość zaznaczenia konkretnej linii lotniczej, lotnisk, czy też przybliżonych, a nie określonych ściśle dat podróży.

Newslettery linii lotniczych

Dobrym sposobem na znalezienie tanich biletów jest zapisywanie się do newsletterów linii lotniczych. Najczęściej w rozsyłanych do subskrybentów mailach znajdują się informacje o zbliżających się promocjach, które mogą być dostępne tylko dla nielicznych. Mogą to być zniżki związane z jakimś świętem, często też okazje pojawiają się jedynie na wybranych trasach i w konkretne dni. Warto więc być elastycznym, jeżeli chodzi o termin podróży, żeby móc zaoszczędzić.

Aplikacje ze zniżkami dla podróżujących

Wiele stron o podróżach ma także aplikacje na telefon, w których można szukać tanich połączeń lotniczych. Mało tego, można nawet dostawać powiadomienia o jakichś promocjach. Dzięki takim narzędziom można być na bieżąco z obniżkami cen połączeń na wybranych trasach. W dodatku można szybko zareagować i od razu kupić bilet na interesujący kierunek.

Jak szukać tanich biletów lotniczych?

Skoro wiesz już gdzie szukać tanich biletów, warto żebyś wiedział, jak możesz takie znaleźć. Przede wszystkim warto być elastycznym co do daty wyjazdu. W weekendy bilety są najdroższe, lepiej więc podróżować w dni powszednie. Może się okazać, że zmiana daty wyjazdy nawet o jeden dzień, obniży koszt podróży o kilkaset złotych.

Tańsze połączenia lotnicze dostępne są na mniejsze lotniska. Niewielkie porty lotnicze są tańsze w utrzymaniu, dzięki czemu mniej kosztują także bilety. Może i są one oddalone od centrów miast, ale z pewnością są z nimi dobrze skomunikowane. Warto też szukać połączeń z przesiadkami. Zazwyczaj im więcej etapów podróży, tym więcej można zyskać. Jeżeli chodzi o to, kiedy kupować bilety, tutaj bywa różnie. Kiedyś można było liczyć na tańsze połączenia, kiedy rezerwowało się je z dużym wyprzedzeniem. Obecnie tani bilet można kupić także na dzień przed podróżą. Warto więc trzymać rękę na pulsie i porównywać oferty różnych linii lotniczych.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa