Spontaniczna podróż – 5 rzeczy, które możesz załatwić online nawet z lotniska

Spontaniczna podróż – 5 rzeczy, które możesz załatwić online nawet z lotniska

Spontaniczna podróż – 5 rzeczy, które możesz załatwić online nawet z lotniska

Uwielbiasz spontaniczne podróżowanie? A może do tej pory wyjazdy starannie planowałeś z dużym wyprzedzeniem? Sprawdź, czy wiesz jak wiele możesz załatwić za pomocą smartfonu na kilka minut przed odlotem.

Nigdy nie jest za późno na podróżowanie

W ostatnich latach coraz popularniejsze staje się podróżowanie z pewną dozą spontaniczności – chodzi tu zarówno o wszelkiego rodzaju oferty last minute, jak i samodzielnie planowane urlopy, gdzie wiele spraw załatwia się w ostatniej chwili. Takie rozwiązania mają wiele zalet, nierzadko bowiem pozwalają na zaoszczędzenie środków, a także sprzyjają znalezieniu atrakcyjnych ofert. Wreszcie są również znakomitym rozwiązaniem dla roztargnionych turystów, którzy zapomnieli o pewnych kwestiach wcześniej.

Poznaj 5 spraw, które załatwisz online za pomocą komórki będąc na lotnisku.

Kup bilety na samolot

Z poziomu smartfonu możesz bez trudu nabyć bilety lotnicze i to jeszcze nawet kilka godzin przed godziną startu. Często wystarczy do tego zaledwie parę kliknięć w wyświetlacz telefonu z dostępem do Internetu. Wystarczy wybrać destynację i lot, a także podać dane pasażerów i dokonać płatności on-line. W przypadku wielu linii lotniczych wystarczy okazanie karty pokładowej w formie mobilnej, dzięki czemu nie trzeba jej nawet drukować.

Odpraw się i dodaj usługi do swojego lotu

Wszystko to także załatwisz on-line za pomocą komórki. Wystarczy zaznaczyć odpowiednią rezerwację na twoim profilu (możesz to zrobić w przeglądarce internetowej lub dedykowanej aplikacji) i wykonać polecenia wyświetlone na ekranie. Pewne detale dotyczące odprawy mogą się różnić w przypadku poszczególnych linii lotniczych oraz lotu, jednak np. w przypadku lotów na terenie Unii Europejskiej z bagażem podręcznym taka opcja jest dostępna niemal zawsze. W ten sposób zaoszczędzisz czas i nie będziesz musiał stać w kolejkach na lotnisku.

Analogicznie postępujesz w przypadku podniesienia klasy podróży, rezerwacji miejsc, dodania bagażu rejestrowanego czy pozostałych usług. Zapłacisz za nie on-line, pamiętaj jednak, że dostępność niektórych może być ograniczona na kilka godzin przed startem samolotu.

Zarezerwuj wymarzony nocleg

W dzisiejszych czasach rezerwacja noclegu jest bardzo prosta. Wystarczy skorzystać z intuicyjnych i prostych w obsłudze aplikacji (np. Booking.com czy Hotels.com), by sprawdzić dostępną bazę noclegową w miejscu, do którego lecisz. Korzystaj z wielu filtrów (np. cena, odległość od centrum miasta itp.), aby wybrać ofertę najlepiej odpowiadającą twoim potrzebom. Często płatność zostanie automatycznie pobrana z twojej karty, nie musisz więc posiadać lokalnej waluty.

Wypożycz samochód na lotnisku

Zorientowałeś się, że nie masz możliwości dojazdu do hotelu lub miejsca, które chcesz odwiedzić? A może po prostu zamarzyła ci się wycieczka objazdowa? W takiej sytuacji zarezerwuj samochód na lotnisku. Skorzystaj z jednej z wyszukiwarek lub wejdź na dedykowaną witrynę firmy, by w kilka chwil zarezerwować odpowiedni transport - po wylądowaniu będzie już na Ciebie czekać..

Zgłoś zakłócenie lotu i ubiegaj się o odszkodowanie

Oczywiście nikomu nie życzymy kłopotów z lotem, do takich sytuacji jednak dochodzi. Najczęstszymi przyczynami zakłóceń lotów są ich opóźnienia oraz odwołania danych połączeń, mogą to być także odmowa wejścia na pokład, czyli nadkomplet rezerwacji, jak i spóźnienie na przesiadkę. W każdym przypadku możesz zgłosić sprawę on-line, jeszcze będąc na lotnisku, przez prosty formularz na stronie GIVT, co pozwoli na ubieganie się odszkodowanie w kwocie nawet do 600 €.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa