Czekoladowe wzgórza

Czekoladowe wzgórza

Filipińskie Czekoladowe Wzgórza

Chocolate Hills to nie tylko słodkie brzmienie, ale i również słodki krajobraz. Co to takiego? Niezwykłe pasmo wzgórz znajdujące się na filipińskiej wyspie Bohol. Na obszarze liczącym powyżej 50-kilometrów kwadratowych, położonych jest 1268 kopców o wysokości od 30m do 120m. Czekoladowe wzgórza pokryte są trawą, która w okresie pory suchej zmienia swój kolor na czekoladowo-brązowy.

Ludzie, którzy po raz pierwszy stykają się z tym niesamowitym widokiem, nie mogą uwierzyć, że nie jest to dziełem człowieka, ale natury. Istnieją liczne legendy, które mówią o tym jak powstały owe wzniesienia. Pierwsza z nich opowiada o dwóch olbrzymach, którzy podczas walki rzucali w siebie kamieniami oraz piaskiem. Trwająca kilka dni bitwa sprawiła, że giganci byli ogromnie wyczerpani, zapomnieli o swojej wzajemnej nienawiści i zostali przyjaciółmi. Kiedy opuszczali to miejsce, pozostawili po sobie bałagan. Kolejna z legend ma bardziej romantyczny charakter. Opowiada ona o olbrzymie Arogo, który zakochał się w zwykłej dziewczynie o imieniu Aloya. Po jej śmierci olbrzym nie mógł przestać płakać, a góry są wynikiem kapiących łez.

Obecnie wzgórza te są jedną z najbardziej znanych atrakcji tej miejscowości.

2-1chocolatehills.png

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa