Gejzer fly - gejzer nie z tego świata

Gejzer fly - gejzer nie z tego świata

Gejzer Fly - jak nie z tego świata

Przyglądając się temu niezwykłemu dziełu natury, aż trudno uwierzyć, że znajduje się ono na ziemi, a dokładniej w Nevadzie - Hualapai Valley, na północ od Gerlach. Widok ten bardziej przypomina krajobraz z filmu science-fiction, aniżeli gejzer geotermalny. Gejzer Fly istnieje naprawdę.

Aktualnie Fly Geyser można podziwiać tylko z daleka, gdyż usytuowany jest na prywatnej posesji – Fly Ranch. Wokół całego terenu rozciąga się wysokie ogrodzenie wraz z bramą, które mają zniechęcić niechcianych gości do wizyty. Pomimo tych utrudnień, wiele osób decyduje się przeskoczyć mur i z bliska podziwiać ten niezwykły twór. Wiele organizacji ekologicznych starało się nabyć tę działkę, ale jak dotąd wszelkie próby zakończyły się fiaskiem.

2-gejzerfly.jpg

Sam gejzer nie jest jedynie naturalnym zjawiskiem, powstał on dzięki pomocy człowieka. Wszystko zaczęło się w momencie poszukiwania wód geotermalnych. Gdy owe znaleziono, okazało się, że temperatura wody jest niewystarczająca, postanowiono zaniechać przedsięwzięcie. Została więc studnia, z której to zaczęła wylewać się gorąca woda. Rozpuszczone w niej minerały, sprawiły, iż zaczęła tworzyć się wapienna skała. Obecnie woda wydobywa się strumieniem o wysokości 1,5m.

Zgodnie z informacjami znalezionymi na stronie Fly Geyser, ma on zostać otwarty dla turystów już tego roku. W tym niezwykłym otoczeniu odbywać mają się koncerty, festiwale oraz imprezy okolicznościowe.

3-2-gejzerfly.jpg

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa