Najwyżej położona restauracja na świecie

Najwyżej położona restauracja na świecie

Najwyżej położona restauracja na świecie

Niedawno pisaliśmy o najwyżej ulokowanym basenie na świecie. Teraz przyszedł czas na przedstawienie rekordzisty w tej dziedzinie wśród restauracji. Znajduje się na 122 piętrze największego budynku na świecie - Burj Khalifa w Dubaju – i nosi nazwę Atmosphere. Zaprojektowana została przez znanego architekta Adama Tihany.

Usytuowana 422 metry nad ziemią restauracja, jest w stanie obsłużyć 210 osób jednocześnie. Swoich pierwszych smakoszy przyjęła 23 stycznia 2011 roku. Serwowane są tam lekkie gotowane lub grillowanie potrawy, do których posmakować można wyśmienitych drinków i doskonałych win. Przeglądając menu, można dostać zawrotu głowy, gdyż na ten podniebny posiłek należy przeznaczyć pomiędzy 40 a 90 euro. Właściciele mają nadzieję, że z restauracji będą korzystać nie tylko zwiedzający budynek, ale i również goście hotelowi hotelu Armani, który rozpocznie swoją działalność 27 kwietnia.

Myślę, że czas spędzony na realizację zamówionego dania może być jedynie przyjemnością. Oprócz delektowania się posiłkiem, zostaje nam jeszcze wspaniały widok na Dubaj.

2-1-atmospgere.jpg

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa