Statek wycieczkowy na klifie

Statek wycieczkowy na klifie

Statek wycieczkowy na klifie

Współcześnie zakwaterowanie w hotelu pięciogwiazdkowym to już przeżytek. Turyści szukają wrażeń i znajdują je w dość nietypowym obiektach, bo jak inaczej można nazwać statek umieszczony na klifie?

Wysoko nad brzegiem na jednej z nadmorskich skarp w Jeongdongjin (Korea Południowa) wznosi się dość nietypowa konstrukcja, a mianowicie ... statek wycieczkowy. I choć powinien pływać po morzach i oceanach, to stoi w tym miejscu nie bez powodu. W rzeczywistości jest to pierwszy na świecie rejsowiec znajdujący się na lądzie świadczący usługi hotelowy. Panie, Panowie przed Wami Sun Cruise Resort & Yacht. Miejsce jest nie przypadkowe, gdyż to właśnie stąd rozciąga się najlepszy widok na wschód słońca w Korei.


Statek o wadze nieco ponad 30 tysięcy ton rozciąga się na 165 metrów długości i 45 metrów wysokości. Otwarty w 2002 roku resort oferuje całoroczne luksusowe zakwaterowanie w 211 kajutach o podstawowym wyposażeniu. Oprócz tego do dyspozycji gości restauracje w stylu zachodnim, jak i koreańskim, klub nocny, basen z wodą morską, boisko do siatkówki, siłownie oraz pole golfowe. Hotel zaprojektowany tak, aby oddawał wrażenie realistycznego rejsu bez choroby morskiej. Zainstalowane na statku głośniki wydają z siebie dźwięk rozbijających się fal. Ośrodek dość szybko stał się jedną z najbardziej popularnych atrakcji Korei Południowej, co ciekawe w dość przystępnej cenie, albowiem koszt pokoju zaczyna się od 45 dolarów za noc.

Źródła fotografii: 1
2stateknakl.jpg

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa