Sprytne zarządzanie flotą z lokalizatorem GPS!

Sprytne zarządzanie flotą z lokalizatorem GPS!

Sprytne zarządzanie flotą z lokalizatorem GPS!

Obecnie floty zarządzane bez lokalizatorów GPS właściwie nie mają racji bytu. Już przy kilku pojazdach można się pogubić w ilości śledzonych pojazdów i parametrach.

Właśnie dlatego lokalizatory GPS cieszą się dużą popularnością wśród fleet managerów.

Jednak systemy do zarządzania flotą są różne, a w tym artykule przejrzymy cechy jakie powinien mieć lokalizator GPS, aby jak najbardziej ułatwić i usprawnić kontrolę pojazdów. Jak sprytnie zarządzać flotą z lokalizatorem GPS? Jak maksymalnie wykorzystać jego możliwości i na co zwracać uwagę? Zapraszamy do lektury!

Zarządzanie flotą z komputera, tabletu i telefonu – podstawa sprawnej obsługi lokalizatora GPS!

Zarządzanie flotą stawia przed fleet managerem masę różnych wyzwań, które często wymagają od niego bycia w trzech miejscach jednocześnie. Gdyby do tego wszystkiego doszło nadzorowanie floty tylko z poziomu komputera, manager mógłby zaniedbać ten obowiązek lub inne, kosztem ciągłego sprawdzania systemu.

Dlatego tak ważna jest możliwość sprawdzenia stanu floty z urządzeń mobilnych – telefonu lub tabletu. W dowolnym momencie można sprawdzić lokalizację pojazdu oraz w zależności od wybranego modelu lokalizatora GPS różne parametry, jak prędkość, obroty, spalanie czy temperaturę. Jest to szczególnie istotne w branżach, w których czas jest kluczowy do powodzenia przedsięwzięcia np. dostawy artykułów spożywczych wrażliwych na temperaturę lub przewóz osób według ustalonego harmonogramu.

Sprytnie, czyli oszczędnie – zarządzanie flotą z lokalizatorem GPS

Głównym czynnikiem, dla którego większość flot posiada zamontowany lokalizator GPS w pojazdach jest możliwość oszczędzania na eksploatacji pojazdu. Pierwsze skrzypce odgrywa oczywiście kontrola spalania i zakupu paliwa – to właśnie tutaj większość zarządców flot upatruje się największych oszczędności. Bardzo dużą zależność odgrywa także styl jazdy, który ma bezpośrednie przełożenie na zużycie paliwa. Lokalizator GPS pozwala kontrolować te dwa najważniejsze czynniki na bieżąco, za pomocą alertów i raportów.

Alert to powiadomienia, które przychodzą trzema różnymi kanałami – SMS-em, mailem lub powiadomieniem w aplikacji – które informują o różnych wydarzeniach w aucie. Wśród nich znajdują się takie, które bezpośrednio dotyczą stylu jazdy. Są to:

  • Alert wysokich obrotów silnika
  • Alert przekroczenia prędkości
  • Alert nieprawidłowego użytkowania pojazdu

Dzięki nim osoba zarządzająca flotą od razu po wystąpieniu niepokojącego zdarzenia dostaje informację i może szybko skontaktować się z kierowcą, aby dowiedzieć się z czego wynika zaistniała sytuacja. Tak ścisła kontrola może odnieść lepsze efekty niż powiedzmy comiesięczne spotkania dotyczące efektywności i optymalizacji jazdy.

Natomiast raportów nie trzeba przedstawiać żadnej osobie, która zarządzą flotą pojazdów. Dzięki lokalizatorom GPS, które zbierają szczegółowe dane z samochodu, można uzyskać dostęp do wygodnych zestawień, które oszczędzają sporo pracy. Wystarczy kilka kliknięć, aby dowiedzieć się ile kilometrów przebył kierowca w danym okresie lub ile paliwa spalił. Są również opcje specjalne takie jak ranking użytkowania pojazdu, który czarno na białym wykaże, który z kierowców sprawował się najlepiej, co może być świetnym systemem motywacyjnym w firmie. Wystarczy kilka kliknięć aby podsumować dany okres, a nie od dziś wiadomo, że oszczędność czasu to oszczędność pieniędzy.

Sprawdź ofertę na lokalizatory GPS od IKOL – najlepsze do zarządzania flotą!

Wszystkie powyższe funkcje znajdziesz w ofercie lokalizatorów GPS od IKOL – polskiej firmy, która od kilkudziesięciu lat zajmuje się usługami z zakresu GPS. Sprawne systemy oraz bogaty wybór lokalizatorów sprawiają, że sprytne zarządzanie flotą staje się rzeczywistością. Już dziś wejdź na stronę ikol.pl i wybierz moduł dla swojej floty!

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa