Serie klocków LEGO idealne na prezent

Serie klocków LEGO idealne na prezent

Serie klocków LEGO idealne na prezent

Klocki LEGO są doskonałym pomysłem na prezent dla każdego dziecka, niezależnie od jego wieku oraz płci. W sprzedaży dostępne są dość zróżnicowane serie tych klocków, a rodzice nie wiedzą, na co najlepiej się zdecydować. Dlatego warto dowiedzieć się nieco więcej na temat tych ponadczasowych klocków oraz zapoznać z najpopularniejszymi seriami, idealnymi na prezent dla dziecka.

LEGO Duplo

W przypadku młodszych dzieci polecanymi klockami LEGO jest oczywiście seria Duplo. Klocki tego rodzaju są nieco większe, dlatego mniejszym dzieciom łatwiej będzie się z nich budowało oraz tworzyło różne konstrukcje. Zestawy klocków LEGO Duplo utrzymane są w przyjemnej kolorystyce, a elementy poszczególnych zestawów są doskonale dostosowane do wieku dzieci oraz ich możliwości. W podstawowych zestawach można znaleźć zestawienia postaci i zwierzątek, a także przedmioty znane dzieciom z życia codziennego. Polecanym zestawem jest na przykład Dom rodzinny 3w1.

LEGO Disney

Kolejną serią klocków LEGO, która na pewno przypadnie do gustu wielu dzieciom, jest LEGO Disney. Ta seria powinna spodobać się zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom, ponieważ jest inspirowana popularnymi wśród dzieci animacjami Disneya. Dla dziewczynek polecane są zestawy ze znanymi księżniczkami, a także inspirowane bajką "Kraina Lodu". Natomiast doskonałym wyborem dla chłopców będą zestawy klocków z bajki z "Myszką Mickey". Poziom trudności tej serii klocków można ocenić na średni. Niektóre zestawy przeznaczone są dla dzieci już od czwartego roku życia.

LEGO Friends

Dla dziewczynek warto wybrać zestawy LEGO Friends, które są niezwykle rozbudowane. Zestawy z tej serii mają różny poziom trudności, który w dużej mierze zależny jest od ich wielkości. Małe zestawy przeznaczone są dla dziewczynek od czwartego roku życia. W zestawach LEGO Friends można znaleźć wiele tematów bliskich dziewczynkom, takich jak zabawa w szkołę, szpital, a także opieka nad zwierzętami oraz pielęgnowanie przyjaźni. Wybór klocków jest niezwykle szeroki, a poszczególne zestawy można także ze sobą łączyć, dzięki czemu zabawa będzie sprawiała jeszcze więcej frajdy.

LEGO City

Wśród zestawów, które tematycznie bardziej przypadną do gustu chłopcom, można wymienić serię LEGO City, która także jest niezwykle bogata. Można w niej znaleźć zestawy inspirowane pracą policji oraz straży pożarnej, a także komplety z ciekawymi pojazdami. Dostępne zestawy są zarówno małych, jak i dużych rozmiarów. Większe przeznaczone są dla nieco starszych dzieci. Wybór klocków jest tak szeroki, że na pewno podczas zakupu prezentów uda się wybrać coś ciekawego. Łączenie zestawów także jest możliwe, co daje w zabawie niezwykle szerokie możliwości.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa