Kurs Cardano dzisiaj: Jak i gdzie kupić ADA w Polsce?

Kurs Cardano dzisiaj: Jak i gdzie kupić ADA w Polsce?

Kurs Cardano dzisiaj: Jak i gdzie kupić ADA w Polsce?

Czy to dobry moment na inwestowanie w Cardano? Gdzie kupić tokeny ADA? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Cardano (ADA) jest jedną z najpopularniejszych kryptowalut. Od początku 2023 roku odnotowała wzrost z 0,25 USD do 0,38 USD. Wśród ekspertów dominują optymistyczne prognozy na przyszłość.

Czy to dobry moment na inwestowanie w Cardano? Gdzie kupić tokeny ADA? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Czym jest i jak działa Cardano (ADA)?

ADA jest natywną kryptowalutą zdecentralizowanej platformy Cardano. Jest używana do transakcji w sieci oraz jako forma inwestycji.

Cardano zyskał popularność dzięki innowacyjnym funkcjom i silnemu wsparciu społeczności. Platformę rozwija Fundacja Cardano, IOHK i Emurgo. Nawiązała również współpracę z różnymi firmami i organizacjami na całym świecie.

Sieć wykorzystuje mechanizm konsensusu proof-of-stake (PoS), który jest bardziej energooszczędny niż proof-of-work (PoW) stosowany przez inne blockchainy. Oznacza to, że platforma rozwija się w sposób przyjazny środowisku.

Sieć ma architekturę warstwową, która pozwala na bardziej wydajne przetwarzanie transakcji i ułatwia skalowanie. Jej celem jest obsługa dużej liczby transakcji na sekundę oraz interoperacyjność. Cardano jest kompatybilny z innymi blockchainami i starszymi systemami, co pozwala na łatwą integrację z istniejącą infrastrukturą.

Ponadto, blockchain przeszedł kilka audytów bezpieczeństwa, aby zapewnić, że inteligentne kontrakty i inne kody są wolne od błędów.

Kurs Cardano (ADA) i prognozy na przyszłość

Aktualnie ADA kosztuje 0,38 USD. Eksperci uważają, że jeśli wartość monety przebije poziom 1 USD, może osiągnąć nawet 3 USD. Jeśli to nie nastąpi, prawdopodobnie pozostanie poniżej dolara przez dłuższy czas.

Szum wokół Cardano wskazuje, że przekroczenie granicy 1 USD wydaje się prawdopodobne. Platforma niedawno wydała stablecoin należący do sieci o nazwie DJed (DJED), który osiąga całkiem stabilne wyniki. Wzrost w obrębie ekosystemu jest obiecującym znakiem.

Jednak to wydarzenia poza siecią wywołują najwięcej pozytywnego szumu. Ostatnio Filippo Grandi, Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) wyraził podziw dla Cardano.

Wierzy, że w przyszłości sieć może zostać wykorzystana do pomocy uchodźcom jako sposób na szybkie zebranie funduszy. Jest to świetna wiadomość zarówno dla organizacji humanitarnych, jak i inwestorów.

Ze względu na ogólny optymizm i możliwości sieci, przewidujemy, że Cardano przebije granicę 1 USD przed końcem 2023 roku. Aby na bieżąco śledzić ceny ADA, zajrzyj tu: Cardano kurs.

Image

Gdzie i jak kupić Cardano (ADA)?

Na rynku działa wiele renomowanych giełd, które mają w swojej ofercie tokeny ADA. Należą do nich na przykład ByBit, Bitfinex, Gate.io, Binance.

Giełdy kryptowalut to platformy do handlu wirtualnymi walutami. Działają jako pośrednicy między kupującymi i sprzedającymi. Podczas gdy niektóre są przeznaczone dla osób początkujących, inne kierują swoje usługi do doświadczonych inwestorów.

Przejrzyj oferty różnych platform i wybierz tę najlepiej dopasowaną do twoich potrzeb. Zwróć uwagę m.in. na opłaty, dostępne kryptowaluty i obsługę klienta.

Następnie, zarejestruj się na wybranej giełdzie i wpłać depozyt. Większość dostawców akceptuje płatności w kryptowalutach oraz przelewy bankowe i karty płatnicze. Gdy to zrobisz, wyszukaj token ADA i dokonaj zakupu.

Ostatnim krokiem jest wybór miejsca do przechowywania monet. Wiele giełd oferuje wbudowane portfele kryptowalutowe. Chociaż to wygodne rozwiązanie, na dłuższą metę nie jest zbyt bezpieczne ze względu na ryzyko ataków hakerskich.

Dobrym pomysłem jest trzymanie aktywów w zewnętrznym portfelu. Wyróżniamy kilka rodzajów portfeli kryptowalutowych:

  • Portfele programowe - aplikacje desktopowe i mobilne. Oprogramowanie łączy się z internetem, dzięki czemu masz łatwy dostęp do swoich monet.
  • Portfele sprzętowe - fizyczne urządzenia podobne do pendriva. Nie są stale podłączone internetu. Są powszechnie uważane za najbezpieczniejszy sposób na przechowywanie wirtualnych walut.
  • Portfele papierowe - zabezpieczają twoje klucze prywatne na kartce lub za pomocą wydrukowanego kodu QR. Upewnij się, że przechowujesz portfel w bezpiecznym miejscu. Jeśli go stracisz, nie będziesz w stanie odzyskać dostępu do swoich aktywów.

Czy warto inwestować w Cardano?

Cardano jest jednym z najsilniejszych projektów w sektorze inteligentnych kontraktów. Jeśli nadal będzie realizował swoją mapę drogową, a adopcja platformy wzrośnie, cena monety ADA prawdopodobnie pójdzie w górę.

Obecny kryzys na rynku kryptowalut może być dobrą okazją na inwestycję w niskiej cenie. Pamiętaj jednak, że mimo optymistycznych prognoz, równie prawdopodobny jest odwrotny scenariusz. Rozważ swoje podejście do ryzyka i inwestuj rozważnie.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa