Co warto czytać po Sherlocku Holmesie?

Co warto czytać po Sherlocku Holmesie?

Co warto czytać po Sherlocku Holmesie?

Sherlock Homes to postać, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Książki o przygodach tego bohatera są znane i cenione na całym świecie. Co warto czytać po Sherlocku Holmesie? Jaka seria spełni oczekiwania miłośników przygód detektywa?

Sherlock Holmes

Nie od dziś wiadomo, że Sherlock Holmes jest jednym z najpopularniejszych detektywów literatury. Serię książek o detektywie pokochali młodsi i starsi czytelnicy, mimo tego, że istnieje ona na rynku już prawe 150 lat! Popularny detektyw mieszka w Londynie, a jego przygody przedstawił nam pisarz Arthur Conan Doyle. Zagadki kryminalne bohater rozwiązuje z pomocą swojego przyjaciela, doktora Watsona.

Faktem jest, że Sherlock Holmes zapoczątkował erę wyjątkowych detektywów, którzy z użyciem sprytu i inteligencji rozwikłują różnorodne zagadki kryminalne. Sherlock jest wszechstronny w każdej dziedzinie, a czytelnik może wspólnie z nim przeżywać mnóstwo emocji i przygód! Co czytać po Sherlocku Holmesie?

Do wyboru mamy wiele kryminalnych książek, które zaskakują różnorodnymi fabułami. Miłośnicy detektywistycznych zagadek powinni szukać literatury w podobnych klimatach, która dostarczy wiele emocji. Na szczęście rynek wydawniczy obfituje w wiele propozycji, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na upodobania czytelnicze!

Enola Holmes

Po jaką serię książek sięgnąć po Sherlocku Holmesie? Gdy już poznamy książki o wspomnianym detektywie, zastanawiamy się, co czytać w następnej kolejności. Świetnym rozwiązaniem jest poznanie żeńskiej odsłony detektywa Holmesa, czyli Enoli Holmes! Wiemy już, że Sherlock wpisał się w kanony literatury jako detektyw błyskotliwy i sprytny, doskonale skupiony na swojej pracy. A jaka jest Enola Holmes?

Siostra detektywa z pełnym zaangażowaniem rozwiązuje różnorodne problemy kryminalne, które poznać można w kolejnych pozycjach serii o Enoli. Co ciekawe, bohaterka ma 14 lat i uwielbia zajmować się sprawami niewyjaśnionymi, podobnie do starszego brata. Sprawy komplikują się wtedy, gdy znika matka bohaterki - Enola zrobi wszystko, aby szybko ją odnaleźć!

Z kolei Sherlock i Mycroft postanawiają, że dziewczyna powinna zostać na pensji z internatem. Enola Holmes jednak ucieka i dociera do Londynu, gdzie rozpoczyna poszukiwania matki. Ponadto, zostaje wplątana w porwanie młodego markiza i pakuje się w liczne kłopoty. Czytelnik może dowiedzieć się, czy nastolatka poradzi sobie z rozwikłaniem zagadki i nadaje się na detektywa. Seria ta nie bez powodu przyciąga tysiące czytelników na świecie! Sięgają po nią osoby dorosłe i młodzież, zwłaszcza gdy wcześniej z zapartym tchem obserwowaliśmy poczynania Sherlocka Holmesa. Kolejną uzdolnioną osobą z rodziny detektywa jest właśnie Enola - sięgnijmy po tę serię zaraz po przeczytaniu cyklu o Sherlocku!

Autorką książek o Enoli Holmes jest Nancy Springer. To popularna autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, która zainspirowała się w swojej twórczości postacią Sherlocka. Otwiera przed nami wyjątkowy świat nastolatki z zapędami detektywistycznymi.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa