Algieria ciekawostki

Algieria ciekawostki

Algieria ciekawostki - przeczytaj z czego słynie ten kraj, poznaj symbolikę jego barw narodowych oraz dowiedz się dlaczego napoje alkoholowe są tu trudno dostępne.

Ciekawostki o Algierii

1. Algieria do 5 lipca 1962 roku była zależna od Francji.

2. Zgodnie z danym na rok 207 kraj ten zamieszkiwany jest przez 41 040 154 osób. Statystycznie jeden metr kwadratowy tego kraju zamieszkuje 17 osób.

3. Stolicą i zarazem ośrodkiem kulturalnym kraju jest Algier leżący w zatoce nad morzem Śródziemnym.

4. Walutą będąc w obiegu jest dinar algierski. 1 dinar dzieli się na 100 centymów.

5. Religią wiodącą jest islam wyznawany przez blisko 97% społeczeństwa.

6. Algieria pod względem powierzchni zajmuje 10. miejsce na świecie z wynikiem 2 381 741. Co więcej, jest to największe państwo na kontynencie afrykańskim. Od Polski jest 7,6 raza większa. Warto wspomnieć, iż ponad 90% terytorium Algierii to największa na świecie gorąca pustynia - Sahara.

7. To afrykańskie państwo jest około 7,6 raza większe od naszego kraju.

8. Oficjalnie obowiązującą flagą w tym kraju, jest flaga Frontu Wyzwolenia Narodowego z roku 1920. W jej skład wchodzą dwa równe pionowe pasy w kolorze zielonym oraz białym. Pierwszy z nich symbolizuje religię tego kraju, czyli islam, biały zaś nawiązuje do moralnej czystości. W centralnej części znajduje się półksiężyc z gwiazdą, który jest ogólnie kojarzony z symbolem muzułmańskim. Jako symbol tego kraju używany jest od 3 lipca 1962 roku.

Algieria ciekawostki

1. Trudno dostępne w tym kraju są napoje alkoholowe ze względu na wyznawaną religię - islam. Jeśli uda nam się w jakimś sklepie znaleźć trunek z procentami, najprawdopodobniej przyjdzie nam za niego słono zapłacić. Podobnie sprawa wygląda w restauracjach, gdzie takie napoje nie są nawet wymienione w menu.

Sławni Algierczycy

1. Wybitny pisarz i dramaturg nagrodzony nagrodą Nobla Albert Camus urodził się w Algierii w 1913 roku. Do jego rodziny przypisano przydomek Pied-Noir (czarna stopa), czyli terminu opisującego rodziny z francuskimi korzeniami mieszkającymi w Algierii w latach kolonialnych.


Tego mogłeś nie wiedzieć - ryba fugu to jedna z najgroźniejszych ryb świata. Jej nieprawidłowe przyrządzenie może skończyć się śmiercią, to prawdziwa gra w rosyjską ruletkę. W Japonii jest ona prawdziwym przysmakiem, którego nie może skosztować cesarz - zabrania mu tego prawo.

Przeczytaj z czego słyną Hiszpanie, dlaczego Japończycy panicznie boją się cyfry 4, dlaczego wieża Eiffla miała zostać rozebrana po 20 latach od wzniesienia, gdzie znajduje się najniebezpieczniejsze miejsce na ziemi oraz w jakim kraju znajduje się śmiertelnie niebezpieczna droga.

Kaczor Donald to fajny gość, co nie? Niestety nie dla wszystkich, szczególnie dla Finów, którzy zdecydowali się na zakazanie go w tym kraju. A skoro jesteśmy przy temacie zakazów - czy wiecie w jakim europejskim mieście zabroniono umierać?

Ciekawostki ze świata

Poznaj ciekawostki ze świata podróży i turystyki. Dowiedz się z czego słyną konkretne narodowości, zasmakuj ich kuchni na swoim ekranie oraz zaskocz nietypową wiedzą na ich temat podczas rozmowy ze swoimi znajomymi. Gwarantujemy niezliczoną porcję sprawdzonych i zaskakujących faktów.

©2011-2017 rzucijedz.pl All Rights Reserved.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Sprawdź naszą politykę cookies.