Czerwiec to ostatni moment na zaplanowanie tegorocznych wakacji. Idealnym rozwiązaniem byłoby połączenie błogiego wypoczynku i lenistwa w egzotycznym miejscu z doskonaleniem umiejętności, które zaprocentują w przyszłości, np. nauką języka angielskiego. Czy istnieje takie miejsce? Dla nas jest to Cypr, o którym napiszemy w dzisiejszym wpisie!

Tags: ,

Czy wiesz, że ...

Polska nazwa niemieckiego państwa wywodzi się od wyrażeń „niemy” oraz „niemowa”.
Wszystko to z powodu panujących wtedy barier językowych. Dla dawnych mieszkańców ziem polskich, którzy posługiwali się językiem słowiańskim, język sąsiadów – germański – był niezrozumiały. Słowianie nie rozumieli, co pragną im przekazać ich germańscy towarzysze. Stąd do mieszkańców tych terenów przylgnęło określenie „niemych”, czyli Niemców.

Ciekawostki ze świata

Poznaj ciekawostki ze świata podróży i turystyki. Dowiedz się z czego słyną konkretne narodowości, zasmakuj ich kuchni na swoim ekranie oraz zaskocz nietypową wiedzą na ich temat podczas rozmowy ze swoimi znajomymi. Gwarantujemy niezliczoną porcję sprawdzonych i zaskakujących faktów.

©2011-2017 rzucijedz.pl All Rights Reserved.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Sprawdź naszą politykę cookies.