Zasiłek rodzinny w Norwegii dla Polaków

Zasiłek rodzinny w Norwegii dla Polaków

Zasiłek rodzinny w Norwegii dla Polaków

Norwegia jest krajem, w którym specjalnie premiowane są rodziny posiadające dzieci. Zasiłki rodzinne nie są tylko hasłem w domowym budżecie, ale potrafią zapewnić mu solidne wsparcie. Warto dowiedzieć się, jak otrzymać zasiłek rodzinnych. Pomoże w tym konsultant firmy ATS.

Podatki w Norwegii dla Polaków stanowią spore obciążenie – podobnie jak i w wielu innych krajach. Norwegia od wielu innych odróżnia się jednak tym, że ma coś do zaoferowania. Pomoc w Norwegii to szereg zasiłków, z których skorzystać mogą również obywatele Polski mieszkający i pracujący w Norwegii.

Komu przysługuje zasiłek rodzinny?

Zasiłek rodzinny w Norwegii przyznawany jest na każde dziecko, które nie ukończyło jeszcze 18. roku życia. Jego wysokość wynosi 1054 NOK miesięcznie. To jednak jego podstawowa wartość – istnieje wiele możliwości otrzymania dodatkowego wsparcia pod warunkiem spełnienia dodatkowych warunków. Na dodatkowe środki mogą liczyć:

  • rodzice, którzy się rozwiedli lub żyją w stanie separacji,
  • samotnie wychowujący dzieci wdowcy,
  • rodzice samotnie wychowujący dzieci, które nie są w związku małżeńskim i nie mieszkają z drugim rodzicem dziecka,
  • osoby, których drugi rodzic przebywa w więzieniu lub areszcie od przynajmniej sześciu miesięcy,
  • rodzice, których współmałżonek lub partner zaginęli i nie ma z nimi kontaktu od co najmniej sześciu miesięcy.

Jak widać norweski system zasiłków przewidział bardzo wiele sytuacji życiowych, w których Państwo może udzielić wsparcia nie tylko swoim obywatelom, ale i osobom pracującym w Norwegii.

Wielu polskich obywateli jednak nie zdaje sobie sprawy z możliwości, z których mogą skorzystać. Z tego względu warto skontaktować się z przedstawicielem ATS, by przedstawić im swoją sytuację osobistą i rodzinną i dowiedzieć się o możliwościach, jakie daje Polakom norweski system podatkowy.

Zasiłek na dziecko – Norwegia

Zasiłki na dziecko w Norwegii to nie tylko sam zasiłek rodzinny. Państwo przewidziało jeszcze wiele innych form wsparcia dla rodziców.

Jednym z popularniejszych zasiłków jest norweskie becikowe. Może je otrzymać każda młoda mama pod warunkiem, że należy do norweskiego systemu ubezpieczeń społecznych. Zasiłek taki otrzymać może także każdy samotnie wychowujący dziecko ojciec. Co ciekawe, świadczenie przysługuje także na dzieci adoptowane, nawet jeśli mają one kilkanaście lat – nie mogą mieć jednak więcej niż 15.

Norwegia – becikowe dla polskiej matki

Norweskie becikowe to całkiem solidna kwota. W tej chwili wysokość świadczenia wynosi 84720 NOK, co stanowi duży zastrzyk gotówki dla ponoszących spore wydatki młodych rodziców. Warto pamiętać, że o becikowe można ubiegać się w Norwegii będąc już w 26. tygodniu ciąży.

W tym przypadku najlepiej skorzystać z pomocy specjalisty z ATS, który służy radą i pomocą w wypełnieniu właściwych formularzy i przygotowaniu stosownych dokumentów. Warto dodać, że do becikowego przysługuje specjalne świadczenie dla matek, które zdecydują się na poród domowy.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa