Wyspa wiecznej wiosny – co zobaczyć na Maderze?

Wyspa wiecznej wiosny – co zobaczyć na Maderze?

Wyspa wiecznej wiosny – co zobaczyć na Maderze?

Madera to magiczna kraina wiecznej wiosny. Jest to wyspa położona na Oceanie Atlantyckim, należąca do Portugalii, gdzie przywita Cię zapierająca dech w piersiach sceneria, która nigdy nie wydaje się zbyt nudna, bez względu na to, ile razy tu przyjeżdżasz! Ludzie są przyjaźni, każdy znajdzie tu coś dla siebie – czy to plaże, ciekawe wysokie góry otoczone bujną roślinnością, piękne kwiaty. Co zobaczyć na wyspie?

Atrakcje Madery

Madera kusi osoby, które przepadają za wiosną. Co możemy robić na wyspie? Jakie atrakcje zapewnia?

Funchal – stolica

Funchal to stolica wyspy Madera i dom dla 40% jej populacji. Jest przepiękna – charakteryzuje się mnóstwem zieleni i kwiatów, co jest bardzo charakterystyczne dla wiosny. Miłośnicy przyrody będą zachwyceni. Poza tym warto przejść się po starym mieście i zwrócić uwagę na drzwi, które w wielu przypadkach są prawdziwą sztuką. Dodatkowo jest to miasto rodzinne Cristiano Ronaldo, mieści się więc tam jego muzeum.

Dwupoziomowy targ w Funchal to świetny sposób na zakup świeżych ryb i warzyw, a także lokalnych produktów spożywczych. Można tu również znaleźć pamiątki, ale jeśli szukacie czegoś bardziej unikalnego, są tu również sadzonki lokalnych roślin.

Camara de Lobos

Jeśli chcesz uciec od zgiełku najpopularniejszych miast Madery, odwiedź Camara de Lobos. To miasto jest jednym z najstarszych na Maderze. Kiedyś była rybacką wioską i aktualnie nadal czuć w niej ten charakter. Podobno za swojego życia często gościł tutaj sir Winston Churchill.

Wieś Santana

Santana jest nietypową wioską, a to wszystko dzięki tradycyjnym domom na Maderze, które są przyciągające i urocze. Mają trójkątny kształt i budowane były z drewna lub kamienia. Na centralnym placu można zobaczyć domy około stuletnie, ale dalej, w głębi wsi, znajdziemy nawet starsze. Znajduje się tam kilka starszych pań siedzących na ławkach, które chętnie zapraszają gości do siebie.

Madera – lotnisko z koszmarów?

Ze względu na to, że lotnisko na Maderze jest dość nietypowe, powstała plotka, iż to jedno z najniebezpieczniejszych takich miejsc w Europie. Eksperci jednak rozwiewają te wątpliwości, Madera lotnisko wcale nie jest aż tak niebezpieczne.

Turyści często martwią się o lądowanie na pasie startowym lotniska na Maderze, ponieważ zaczyna się on tuż obok oceanu. Drugi koniec tego odcinka znajduje się na wielkich betonowych palach, jednak jego długość powinna sprawić, że każdy doświadczony pilot poczuje się na tyle swobodnie, by bezpiecznie podejść do lądowania.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa