Wyprawa nad Bałtyk z czworonogiem

Wyprawa nad Bałtyk z czworonogiem

Wyprawa nad Bałtyk z czworonogiem

Rodzinne wakacje to rodzinne wakacje - nie powinno zabraknąć na nich nikogo, wliczając w to twojego czworonożnego przyjaciela. Jak się przygotować na dłuższą podróż z psem, co ze sobą zabrać i czy wszędzie możemy nocować z psem? Dowiedz się, jak zorganizować relaksujące wakacje i nocleg nad morzem z psem.

Jak się przygotować na dłuższą podróż z psem

Podróż nad morze z południa to nawet dziesięć godzin. Podobnie jak wtedy, gdy wybieramy się w dłuższą podróż z dziećmi, tak i jadąc na wakacje z psiakiem musimy przygotować się na częste postoje oraz przekąski. Miejmy na uwadze komfort naszego towarzysza - część psów lubi jeździć w odpowiednio przygotowanym bagażniku, część woli siedzieć obok nas.

Jeżeli zamiast podróży samochodem wybierzemy autokar lub pociąg, należy pamiętać o bezpiecznym kagańcu dla naszego pupila. Jest to wymóg prawny, poza tym miejmy na uwadze, że niektóre osoby boją się psów, nawet tych niewielkich i łagodnych.

Nocleg nad morzem z psem

Poszukując noclegu nad morzem z psem, rozejrzyjmy się nad domkami do wynajęcia. Nie tylko często przywożenie do nich zwierząt jest dozwolone, ale również nie narazimy siebie i swojego pupila na mieszkanie z osobami, które mogłyby mieć coś przeciwko, jak w większym pensjonacie.

Na noclegi ze zwierzakiem często zgadzają się gospodarstwa agroturystyczne. Jeżeli nawet nie ma takiej informacji na stronie internetowej ośrodka, który wpadnie nam w oko, warto zadzwonić i się dopytać. Coraz częściej powstają również przyjazne dla psów i ich właścicieli hostele.

Zasady bezpieczeństwa

Choć wakacje nad morzem to czas relaksu, nie należy zapominać o podstawowych zasadach, które mają zapewnić bezpieczeństwo zarówno naszemu psiakowi, jak i innym zwierzętom. Pamiętajmy, że w lesie, na pustej plaży czy na wydmach nasz pies puszczony luzem może wystraszyć albo nawet zaatakować dzikie zwierzęta.

Na terenie ośrodka, w którym się zatrzymujemy, przed spuszczeniem psa ze smyczy upewnijmy się co do szczelności ogrodzenia. Nawet jeżeli zazwyczaj nasz pies zawsze wraca z samowolnych ucieczek, na nieznanym terenie może się zgubić.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa