Wakacyjny weekend w Poznaniu

Wakacyjny weekend w Poznaniu

Wakacyjny weekend w Poznaniu

Masz wolny weekend i nie wiesz gdzie się wybrać? Sprawdź liczne atrakcje wielkopolskiej stolicy. Poznań do doskonałe miejsce do zwiedzania zarówno samemu, w parze, jak i z rodziną. Przez wzgląd na liczne zabytki, wydarzenia kulturalne oraz nocne życie, na pewno nie będziesz się nudził. Przekonaj się sam jakie doznania może zapewnić zwiedzanie Poznania.

Poznań na weekend - co warto zobaczyć?

Jedyną rzeczą, na którą będziesz narzekać podczas zwiedzania Poznania, jest brak czasu na to, by zobaczyć wszystkie jego atrakcje. Jest ich tak dużo, że nie będziesz mieć żadnego problemu ze znalezieniem sobie zajęć na cały weekend. Punktem, od którego warto zacząć eksplorowanie miasta, jest jego Stary Rynek. Nie zapomnij obejrzeć trykających się na ratuszowym gmachu poznańskich koziołków. Na starym mieście znajdziesz mnóstwo urokliwych miejsc wypełnionych historią i ciekawe obiekty takie jak odrestaurowany Zamek Królewski oraz liczne muzea. Nieco dalej od rynku, poruszając się wzdłuż sławnej ulicy Święty Marcin, dotrzesz do monumentalnego Zamku Cesarskiego wybudowanego na początku XX wieku. W okolicy znajduje się też pomnik upamiętniający wydarzenia z Czerwca 1956 roku. Jednym z ciekawszych doświadczeń może być spacer po największym w mieście Parku Cytadela. Zajmuje on około 100 hektarów powierzchni i wypełniony jest ciekawymi okazami flory oraz licznymi monumentami.

Zwiedzanie Poznania - nie tylko zabytki

Będąc w Poznaniu na weekend, warto zwrócić też uwagę na jego bardziej nowoczesne oblicze. Miejskie życie tętni między innymi w nowoczesnym centrum handlowo-kulturowym “Stary Browar”. To obiekt pełny ciekawych, industrialnych motywów architektonicznych, który możesz zwiedzać z przewodnikiem. Po jego obejrzeniu możesz dobrze zjeść w jednej z licznych znajdujących się we wnętrzu restauracji lub udać się na shopping. Będąc w stolicy Wielkopolski, możesz odwiedzić również znajdujący się bardzo blisko centrum miasta Zalew Maltański oraz Ogród Zoologiczny.

Gdzie się zatrzymać w Poznaniu

Po tak intensywnym zwiedzaniu z pewnością przyda Ci się odrobina relaksu i wyciszenia. Polecamy zatrzymanie się w Grand Royal Hotel. To niebywały elegancki hotel w Poznaniu zapewniający swoim gościom znakomite warunki noclegowe. Oprócz pokojów w wysokim standardzie otrzymują oni dostęp do strefy wellness zawierającej basen, jacuzzi i sauny. Niewątpliwym atutem Grand Royal Hotel jest jego położenie. Znajduje się on na obrzeżach miasta, blisko zjazdu z autostrady. Dzięki temu bardzo łatwo do niego dojechać i stanowi doskonałą bazę wypadową pod podróże zarówno do miasta, jak i poza nie.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa