Wakacje w USA – jaka polisa będzie najbardziej adekwatna?

Wakacje w USA – jaka polisa będzie najbardziej adekwatna?

Wakacje w USA – jaka polisa będzie najbardziej adekwatna?

Zniesienie wiz do Stanów Zjednoczonych dla polskich obywateli sprawia, że podróż za ocean staje się jeszcze bardziej atrakcyjna. Wakacje w Stanach Zjednoczonych? Dlaczego nie? Jednak tak poważna podróż wymaga odpowiedniego przygotowania, a jego główny element stanowi polisa ubezpieczeniowa. Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Wysokie koszty leczenia w Stanach Zjednoczonych

Chociaż każda podróż zagraniczna tak naprawdę wymaga wykupienia ubezpieczenia turystycznego lub wakacyjnego, w przypadku Stanów Zjednoczonych należy dmuchać na zimne podwójnie. W odróżnieniu od krajów Unii Europejskiej będących najpopularniejszymi destynacjami turystycznymi dla Polaków, na terenie USA nie przysługuje obywatelom naszego kraju podstawowa opieka medyczna, którą w Unii zapewnia darmowa karta EKUZ.

Stany Zjednoczone to kraj, w którym usługi medyczne należą do najdroższych na świecie. Nawet najprostszy zabieg czy jednodniowy pobyt w szpitalu mogą narazić turystę na niezwykłe wysokie koszty sięgające kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeśli chodzi o koszty leczenia, często zakładamy, że wartość polisy sięgająca 200 000 zł to majątek. Tak naprawdę stanowi ona absolutne minimum w trakcie podróży po Europie, a podróżując na wakacje za ocean zdecydowanie warto wybrać ubezpieczenie sięgające przynajmniej 1 mln zł. Składka w porównaniu do całych kosztów wyjazdu nie stanowi z resztą majątku, a kwota 300-400 zł wystarczy, aby zabezpieczyć swój miesięczny pobyt w Ameryce.

Ratownictwo medyczne dla miłośników natury i przygód

Wakacje w USA miewają rozmaite oblicze. Niektórzy z nas koncentrują się na odwiedzinach krewnych lub poznawaniu uroków największych lub najbardziej niezwykłych amerykańskich miast, na przykład Nowego Jorku, Los Angeles, Las Vegas czy Chicago. Jednak wielu Polaków docenia także uroki amerykańskiej przyrody, z przyjemnością udając się na trekking w tamtejszych parkach narodowych. W takich okolicznościach łatwo o kontuzję, załamanie pogody uniemożliwiające bezpieczny powrót oraz inne nieprzewidziane zdarzenia. Tego typu przygody zdarzają się i w Tatrach, więc, przemierzając okolice Wielkiego Kanionu i inne trudno dostępne tereny, tym bardziej warto mieć się na baczności. W tym kontekście warto zadbać o polisę zapewniającą pokrycie ewentualnych kosztów ratownictwa medycznego w wysokości kilkuset tysięcy, a nawet 1 mln złotych.

Polisa OC, czyli bezstresowy wyjazd

Przezorni turyści świadomie wybierają ubezpieczenie wakacyjne zawierające polisę OC. Dzięki temu nie muszą martwić się o ewentualne roszczenia osób trzecich w wyniku niechcący wyrządzonych szkód na mieniu. Warto dodać, że Amerykanie niezwykłe szanują własność prywatną, natomiast ceny w USA są bardzo wysokie. Taka polisa zapewnia spokój ducha i komfort psychiczny.

Ubezpieczenie bagażu – lepiej dmuchać na zimne

Podróż do jednego z amerykańskich miast wiąże się z długim transoceanicznym lotem i prawdopodobnie również kolejnymi lotami na terenie Stanów Zjednoczonych. Wystarczy odrobina pecha, by w takich okolicznościach stracić bagaż. Ten element polisy nie jest może aż tak istotny, jak poprzednie punkty, ale z drugiej strony ubezpieczenie bagażu to raczej symboliczny koszt, a potencjalne straty, nie tylko finansowe, ale także sentymentalne, bywają bardzo wysokie.

Niektóre ubezpieczenia turystyczne do Stanów Zjednoczonych zawierają również dodatkowe elementy, w tym między innymi ochronę przed skutkami ataków terrorystycznych, skutkami chorób tropikalnych czy uwzględnienie zdarzeń pod wpływem alkoholu. A przecież na wakacjach większość z nas przyjemnością sięga po orzeźwiający kufel piwa lub kieliszek lokalnego wina. Z kolei osoby planujące wyczynowe uprawianie sportu w trakcie wakacji powinny wykupić adekwatna polisę. Tym bardziej dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z porównywarki internetowej skupiającej oferty wiodących towarzystw ubezpieczeniowych, na przykład KioskPolis pod adresem https://kioskpolis.pl/kalkulator/ubezpieczenie-turystyczne/web/?stepKey=travelDetails.

Ubezpieczenie turystyczne do USA może wydawać się zbędne, ale jego brak w ekstremalnych sytuacjach naraża turystę na ogromne straty finansowe.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa