Szczawnica – poznaj piękno Pienin!

Szczawnica – poznaj piękno Pienin!

Szczawnica – poznaj piękno Pienin!

Szczawnica to jedno z tych miejsc, które jest obowiązkowym punktem wszelkich wycieczek górskich na obszarze Pienin. Czemu? Powodów jest całkiem sporo. Pijalnia Wód Mineralnych, znane na całą Polskę sanatoria, lokalizacja nieopodal rzeki Dunajec – to tylko niektóre z nich.

Szczawnica – urocze miasto u podnóża Pienin

Położenie Szczawnicy sprawia, że miejsce to roztacza wokół siebie niepowtarzalną aurę. Mamy tutaj potok Grajcarek będący dopływem wcześniej wspomnianego Dunajca, na którym praktycznie codziennie można spotkać turystów płynących charakterystycznymi drewnianymi łodziami. Ponadto wokół roztaczają się niezwykle urocze wzniesienia należące do Małych Pienin i pasma górskiego ze szczytem Radziejowej.

Oczywiście to nie wszystko! Szczawnica i jej okolice mają dużo więcej do zaoferowania i żeby należycie nacieszyć się jej atrakcjami warto zawitać w tym uroczym mieście nieco dłużej niż na weekend. Najlepiej spędzić ten czas w ekskluzywnym apartamencie w lokalizacji pozwalającej na sprawne przemieszczanie się między atrakcjami regionu (https://polskieostoje.pl/ostoja-pieninska/apartamenty).

Najważniejsze atrakcje regionu

A jeśli już mowa o atrakcjach to warto sporządzić krótką listę miejsc wartych zwiedzenia (https://polskieostoje.pl/ostoja-pieninska/okolica) – oto ona:

  • Pieniński Park Narodowy – będąc w Szczawnicy, ba, przechadzając się w okolicy, byłoby grzechem pominąć tę atrakcję. Jest to prawdopodobnie najciekawsza propozycja, którą oferuje okolica. Piękne sosny i świerki, zachwycające wodospady, niepowtarzalny śpiew ptaków. Po prostu trudno nie dać się porwać urokowi tego miejsca,
  • Spływ Dunajcem – o każdej porze roku, wcześniej już wspomniana, rzeczna wycieczka dostarcza niesamowitych wrażeń (te widoki!),
  • Wąwóz Homole – jeden z najpiękniejszych rezerwatów na terenie Pienin, który zachwyca uroczymi potokami i niezwykłymi ścianami wapiennymi,
  • Palenica – miejscowa kolej liniowa PKL oraz stok narciarski, który usatysfakcjonuje wszystkich fanów białego szaleństwa,
  • Sokolica – szczyt, z którego można podziwiać piękno pobliskich terenów,
  • Trzy Korony – każdy fan górskich wypraw musi zdobyć ten szczyt!

Myślicie, że to wszystko? Nic z tych rzeczy! To tylko najpopularniejsze atrakcje, ale Szczawnica i jej okolice skrywają wiele więcej (np. Rezerwat Biała Woda czy ruiny gotyckiego zamku na prawym brzegu Zbiornika Czorsztyńskiego we wsi Niedzica-Zamek). Przyjedźcie tutaj i poznajcie piękno Pienin!

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa