Spędź zimę w Zakopanem! Przygotowaliśmy dla Ciebie listę atrakcji których nie możesz przegapić.

Spędź zimę w Zakopanem! Przygotowaliśmy dla Ciebie listę atrakcji których nie możesz przegapić.

Spędź zimę w Zakopanem! Przygotowaliśmy dla Ciebie listę atrakcji których nie możesz przegapić.

Zakopane to niesamowite i spektakularne miejsce na spędzenie zimowego urlopu, wraz z pierwszym śniegiem zaczyna się prawdziwe szaleństwo. Masa atrakcji które nie sposób zebrać i przedstawić w kilku zdaniach. Zimowa stolica Polski przyciąga niesamowitym klimatem i jedyną w swoim rodzaju atmosferą. Miłośnicy aktywnego wypoczynku będą mieli zdecydowanie kłopot z decyzją gdzie się wybrać, potrzeba było by wielu dni aby zaliczyć wszystkie zimowe atrakcje zaś na wielbicieli zwiedzania, smakowania i spacerów czeka wiele świetnych miejsc w samym sercu gorącego jak wino grzane Zakopanego. Zaczynamy!

#1 Narty/Biegówki/Skitury

Pierwszą trójkę otwierają narty, jak mogłoby być inaczej, w miejscu takim jak to można przebierać i wybierać między stokami i trasami. Różnorodność jaką oferują okoliczne trasy, spełnia oczekiwania każdego narciarza, tego początkującego i jeszcze nie bardzo doświadczonego jak i górskiego wyjadacza. Na każdym kroku znajdziemy szkółki narciarskie oferujące profesjonalne lekcje dla dzieci i dorosłych. Doświadczeni narciarze na pewno zainteresują się opcją bardziej ekstremalną jaką są skitury. Górska wędrówka na specjalnie przygotowanych nartach, zapierające dech widoki i w końcu slalom w dół. Ale jest też coś co zadowoli wszystkich po trochę, to biegówki już od pierwszego przejazdu szybko zaczynamy rozumieć o co w tym chodzi i cieszyć się ze spędzonego na świeżym powietrzu czasu.

#2 Kulig z pochodniami

Wybierając się na urlop do Zakopanego to punkt obowiązkowy! Góralski Kulig z pochodniami to coś czego przez lata nie zapomnicie. Najbardziej klimatyczna zimowa atrakcja w Zakopanem. Przejażdżka góralskimi saniami po ośnieżonej drodzę, światła i pochodnie nadają ten niepowtarzalny nastrój i atmosferę. Prawdziwe grzane wino rozgrzeje każdego zmarzlucha. Niesamowita frajda dla dzieci. Bardzo często odbywa się również kulig z góralska biesiadą i to już jest najbardziej niesamowite przeżycie jakiego doświadczycie, kiedy prawdziwa kapela wśród śnieżnobiałej okolicy przygrywa wesoło regionalne melodie. Można tańczyć i śpiewać do białego rana. Kulig Zakopane to rozrywka dla rodzin, przyjaciół, a nawet firm.

#3 Lodowiska

W samym centrum Zakopanego niewiele odchodząc od Krupówek trafiamy na lodowisko. To tu klimat zimowych radości czuć najbardziej. Fantastyczna atrakcja i masa śmiechu. Po tej aktywnej zabawie można na miejscu wypić rozgrzewającą gorącą czekoladę i uzupełnić spalone kalorie. Miło spędzony czas całą rodziną i świetne wspomnienia.

#4 Restauracje Regionalne

Chcąc w pełni poczuć klimat Zakopanego nie można pominąć wizyty w regionalnych restauracjach. To tutaj można zatracić się w smakach, zapachach i nastroju górskiego regionu. Grzane wino, oscypki, smakowite mięsa i kwaśnica tego powinien spróbować każdy. Góralska gościnność jest jedyna w swoim rodzaju, wiele restauracji wieczorami zaprasza do siebie kapelę aby wszystkim gościom jeszcze bardziej umilić ten czas. Nie ma nic lepszego niż regionalna uczta z góralską muzyką w tle. Hej!

#5 Kraina Światła

To już niemalże tradycja, że na samym szczycie Gubałówki każdego roku mniej więcej od połowy grudnia powstaje “Kraina Światła”. To tysiące światełek tworzących niesamowite figury widoczne już z samego Zakopanego, ale dech zapiera widok tych wszystkich ozdób z bliska. W sercu obsypanej białym puchem Gubałówki znajdziemy renifery, saneczki, niedźwiedzie a nawet udekorowany światełkami wagonik kolejki. Wszystko tworzy nieziemski klimat i robi ogromne wrażenie na każdym małym i dużym.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa