Polskie IP za granicą? Jest na to sposób!

Polskie IP za granicą? Jest na to sposób!

Polskie IP za granicą? Jest na to sposób!

Budowanie sieci internetowej oraz jej rozwój jest możliwy między innymi dzięki adresom IP. Poszczególne węzły muszą znać swoje adresy, co umożliwia im wzajemną komunikację. Takim identyfikatorem w sieci jest właśnie adres IP. IP pozwala na ustalenie lokalizacji komputera, dopasowanie odpowiednich usług, a także wiele innych. Czasem jednak jest on dużym ograniczeniem. Dlaczego? Sprawdźmy.

Brak dostępu do lokalnych usług za granicą? Zmień swoje IP!

Pewnie nie raz zdarzyło Ci się pojechać do innego kraju i nie móc korzystać z wcześniej wykupionych w Polsce usług. Winne jest tutaj oczywiście IP, które w tym czasie wskazuje na zagraniczną lokalizację. Odmowa dostępu może pojawić się, gdy będziemy chcieli obejrzeć ulubiony film, serial, pograć w grę, czy też skorzystać z innych usług multimedialnych za pośrednictwem sieci. Nie musisz jednak wcale rezygnować z nich na czas swojego wyjazdu. Wystarczy, że zmienisz swoje IP na polskie i będziesz mógł/mogła dalej cieszyć się ulubioną rozrywką.

Jakie jest moje IP?

Sprawdzenie adresu IP jest niezwykle proste. Wystarczy wejść w wyszukiwarkę i wpisać hasło w stylu "jakie jest moje IP", przeglądarka zwróci na przykładowe strony, za których pomocą uzyskamy informacje na temat naszego sieciowego identyfikatora.

Swój adres IP możemy również sprawdzić w ustawieniach komputera. Jednak opisany powyżej sposób jest znacznie szybszy i prostszy do zastosowania.

Jak zmienić swój adres IP?

Najprostszym sposobem (i ostatnio bardzo powszechnie stosowanym) jest skorzystanie z usługi typu VPN. VPN umożliwia utworzenie szyfrowanego połączenia pomiędzy naszym komputerem a serwerem. Co sprawia, że osoby trzecie nie są w stanie sprawdzić naszej lokacji tego, gdzie wysyłamy pliki, a także jak dokładnie wygląda nasza internetowa aktywność. VPN używa się przede wszystkim do ochrony naszych danych, jednak ma on - jak widać - szereg innych zastosowań.

Łącząc się z internetem przy pomocy VPN, wszystkie dane wysyłane przez nasz komputer najpierw trafiają do pośrednika, którym jest szyfrowany serwer VPN. Umożliwia nam to wybranie serwera o pożądanej lokalizacji i ostatecznie uzyskanie również polskiego IP za granicą.

Usługodawcy VPN zwykle udostępniają swoim klientom gotowe aplikacje, które są gotowe do użycia. Wystarczy je zainstalować i korzystać z internetu bezpiecznie w dowolnej lokalizacji. Zaawansowane produkty (również do użytku profesjonalnego) oferują możliwość złożonej konfiguracji, która umożliwia zarządzenie swoim połączeniem, a także udostępnia narzędzia pozwalające określić stopień szyfrowania i ochrony.

Korzystanie z VPN jest niezwykle proste i wymaga od użytkownika jedynie podstawowej wiedzy technicznej z zakresu obsługi komputera. Dzięki niemu możemy cieszyć się ulubionymi filmami, serialami i grami gdziekolwiek byśmy się nie znajdowali.

Czy istnieją inne sposoby na polskie IP za granicą? Pewnie! Daleko im, co prawda, do skuteczności i łatwości obsługi VPN, ale z pewnością znajdą się i tacy użytkownicy, którzy ich spróbują i będą usatysfakcjonowani. Przyjrzymy się im.

Ukryj IP przez komórkę

Aby korzystać z usług, które dostępne są w Polsce, nie musimy zmieniać IP na krajowe, a zwyczajnie ukryć te zagraniczne. Jednym z ciekawszych sposobów na to jest wykupienie usługi internetowej na kartę. W niektórych krajach - jak jeszcze u nas do niedawna - korzystanie z usług prepaid jest całkowicie anonimowe. Uruchamiając kartę w smartfonie, możemy utworzyć hotspot i korzystać z "wolnego" internetu.

Maskowanie IP przez proxy

Maskować IP przez proxy możemy kilkoma sposobami. Najbardziej popularne i chyba najłatwiejsze do zastosowania jest użycie do tego celu tzw. bramek proxy. Dzięki temu wczytywane za jej pośrednictwem strony internetowe będą posiadać IP pośrednika. Będąc za granicą, możemy wejść na polską bramkę proxy i wczytać pożądany przez nas adres.

Zdalny komputer

Kolejnym - choć jeszcze bardziej skomplikowanym - sposobem na polskie IP za granicą jest posiadanie komputera w Polsce, za którego pośrednictwem zdalnie możemy podłączyć się sieci internetowej. Uzyskujemy lokalizację, którą mieliśmy wcześniej ustawioną i o ile była ona Polska, to w stosunkowo szybki i co najważniejsze bezpieczny sposób, możemy uzyskać połączenie z polskim IP nawet będąc za granicą. W przeciwieństwie do innych metod na zmianę IP, ta zdaje się być jedną z bezpieczniejszych. Korzystamy w niej w końcu z własnego sprzętu i to od nas zależy jego zabezpieczenie. Nie grozi nam również w tym przypadku kradzież danych, co do którego nie możemy mieć 100% w przypadku zmiany IP za pomocą obcych serwerów (np. proxy) lub bardziej zaawansowanych narzędzi, takich jak sieć TOR.

Jak widać sposobów na uzyskanie polskiego IP za granicą, jest niewiele. Najpewniejszym i najłatwiejszym rozwiązaniem jest wybranie usługi VPN, która umożliwi nam korzystanie z wszystkich usług dostęp w Polsce przy pomocy jednego kliknięcia. W innych przypadkach (zdalny komputer) wymagana jest wcześniejsze przygotowanie odpowiednich narzędzi i odpowiednie skonfigurowanie swojego urządzenia, co może sprawić kłopot mniej zaawansowanym użytkownikom.

Autorem artykułu jest Krzysztof z serwisu Top VPN, recenzującego usługi VPN, umożliwiające zmianę adresu IP na polski.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa