Płatności w wielu walutach – jak Revolut ułatwia życie podróżnikom?

Płatności w wielu walutach – jak Revolut ułatwia życie podróżnikom?

Płatności w wielu walutach – jak Revolut ułatwia życie podróżnikom?

Jedna karta do płatności w praktycznie każdej walucie świata, w dodatku na całkiem korzystnych warunkach i z gwarancją środków? Brzmi jak marzenie każdego podróżnika. Nie dziwi więc skala popularności Revoluta – fintechowego banku, z którego usług chętnie korzystają również polscy klienci.

Większość z nas, choć z różną częstotliwością, podróżuje za granicę. Równie spore jest grono tych osób, którym zdarza się płacić przez Internet w obcej walucie, np. w zagranicznych sklepach online.

Słowo klucz: przewalutowanie

Płatność kartą czy gotówką za granicą przebiega właściwie identycznie jak ta sama operacja wykonana w Polsce. Zasadniczą różnicą jest jednak waluta transakcji – ponieważ na co dzień obracamy środkami w polskiej walucie, w przypadku płatności zagranicznych jesteśmy skazani na ich przewalutowanie.

Walutę coraz rzadziej wymieniamy w tradycyjnych kantorach. Popularność transakcji bezgotówkowych sprawia, że chętnie operujemy cyfrowym pieniądzem również za granicą. Teoretycznie niemal każdą kartą płatniczą, którą posługujemy się w kraju, możemy wykorzystać do zakupów poza jego granicami; tyle, że niekoniecznie będzie to opłacalne. Banki co do zasady przeliczają wartość transakcji na niekorzystnych dla klienta warunkach, stosując wysokie spready, podwójne przewalutowania, a nierzadko również dodatkowe prowizje.

Revolut – w sam raz na zagraniczny wyjazd

Trudno się zatem dziwić, że osoby, które częściej rozliczają się w obcych, poszukują korzystniejszych rozwiązań, także tych oferowanych przez podmioty działające na styku tradycyjnej bankowości i branży fintech.

Na tym polu od lat palmę pierwszeństwa dzierży Revolut (płatności za granicą) – początkowo fintech, obecnie instytucja posiadająca status banku z gwarancją środków. Oferta Revoluta jest szeroka i obejmuje prowadzenie w pełni funkcjonalnych kont bankowych, produkty oszczędnościowe, kredytowe i inwestycyjne, nie odstając w tej kwestii znacząco od tradycyjnych instytucji finansowych.

Jednak tym, co szczególnie przyciąga do Revoluta nowych klientów, jest możliwość korzystnej wymiany walut i dokonywania transakcji zagranicznych na bardzo atrakcyjnych warunkach. Klienci korzystają z międzybankowego kursu wymiany, zaś dodatkowe prowizje z tytułu przewalutowania pobierane są jedynie w weekendy lub po przekroczeniu określonego limitu miesięcznego.

Zarządzanie finansami z dowolnego miejsca na świecie umożliwia czytelna aplikacja mobilna.

Karta wielowalutowa, czyli niezawodność i wygoda

W Revolucie możesz otworzyć wiele kont w różnych walutach i przechowywać na nich środki, a także dokonywać ich wymiany. Co istotne, do obsługi wszystkich rachunków walutowych potrzebujesz tylko jednej karty. Gdy użyjesz jej za granicą, Revolut automatycznie obciąży konto we właściwej walucie, a jeśli brakuje na nim środków – sam przewalutuje odpowiednią kwotę.

Mechanizm rozliczeń jest więc tak skonstruowany, by maksymalnie ograniczyć zarówno ryzyko ewentualnych problemów przy płatności, jak i konieczność ingerencji klienta. Po prostu płać wygodnie bez zbędnego zastanawiania się, czy wcześniej wymieniłeś odpowiednią ilość waluty.

Co istotne, karta umożliwia również wypłaty z zagranicznych bankomatów. Jeśli więc zdarzy się, że będziesz potrzebował tradycyjnych pieniędzy, nie będziesz pozbawiony dostępu do gotówki. Pamiętaj jednak, że o ile Revolut stosuje całkiem atrakcyjne warunki wypłat (w ramach określonego limitu wykonasz taką operację bezpłatnie), to możesz natknąć się na prowizję naliczoną przez operatora bankomatu.

Ubezpieczenie w podróży

Podróżnikom oferowane są też ubezpieczenia (w zależności od posiadanego planu taryfowego mogą być one darmowe lub dodatkowo płatne), które mogą obejmować nie tylko Ciebie, ale także Twoich towarzyszy podróży. Dostępne są m.in. ubezpieczenia medyczne czy od opóźnionych lotów.

Revolut – tanie i wygodne płatności w obcych walutach

Liczby nie kłamią. Wielomilionowa rzesza klientów Revoluta to najlepszy dowód na to, że oferowane przez bank rozwiązania cieszą się ogromnym powodzeniem. Choć oferta stale się poszerza, to o popularności Revoluta niezmiennie decydują właśnie korzystne warunki transakcji w obcych walutach.

Otwarcie konta następuje zdalnie z poziomu aplikacji, więc nic nie stoi na przeszkodzie, byś i Ty przekonał się o jego zaletach; tym bardziej, że sezon urlopowy sprzyja zagranicznym podróżom. Może akurat nadarzy się okazja, by wreszcie pożegnać się z gotówką w obcej walucie kupioną po niekorzystnym kursie w stacjonarnym kantorze?

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa