Obóz letni 2021

Obóz letni 2021

Obóz letni 2021

Obozy letnie to super pomysł na spędzenie wakacji. Wyjazdy te niekiedy jednak wywołują ogromne emocje zarówno wśród dzieci jak i rodziców. To właśnie czas na „odcięcie tzw. pępowiny”. Niektórym rodzicom ciężko się pogodzić, że ich dzieci już dorosły i chcą spędzić wakacje na obozach letnich.

Często też jednak to dzieci nie są jeszcze gotowe na obóz letni. Nie potrafią poradzić sobie z rozłąką z mamą i tatą, mają problemy z samoobsługą, są jeszcze niedojrzałe emocjonalnie i absolutnie niegotowe na rozłąkę nawet na jeden dzień. Zazwyczaj ten problem dotyczy najmłodszych dzieci, takich do pięciu - sześciu lat, które nie są np. zawożone czasem do babci i dziadka na noc. Takie maluchy nie powinny jeszcze samodzielnie wyjeżdżać. Najpierw rodzice powinni dziecko oswoić z krótką rozłąką - nocleg u przyjaciółki, czy u cioci będzie dobrym rozwiązaniem.

Przychodzi jednak taki wiek, około ośmiu lat, że pora już na samodzielny wyjazd na obóz letni. Niektóre dzieci jeszcze mają wtedy problem z zasypianiem w nowym miejscu i rozłąką. Na szczęście kadra na obozach letnich jest przygotowana na takie sytuacje. Wychowawcy są w stałym kontakcie z rodzicami, a dzieci na obozach letnich mają bardzo bogaty program i nie mają czasu na tęsknotę. Obóz letni to super zabawa, dlatego też warto jeździć na takie wyjazdy.

Co się zmieniło na przestrzeni lat

Obozy letnie kiedyś, a dziś to totalne przeciwieństwo - zmieniło się bardzo wiele. Obozy letnie, które odbywały się parę lat temu były na pewno mniej bogate w rozrywki. Te obozy letnie skupiały się wówczas na grze w piłkę i spacerach, a o wycieczkach autokarowych poza teren ośrodka czy o specjalnych atrakcjach - nie było mowy. Na tych obozach letnich był też utrudniony kontakt z rodzicami (zwykle w ośrodku był jeden telefon na wszystkie grupy). Obozy letnie organizowane dziś mają bardzo bogate programy rozrywkowe. Zawierają one zajęcia sportowe, zajęcia rekreacyjne, zajęcia plastyczne, muzyczne, taneczne, komputerowe, a przede wszystkim ciekawe wycieczki, zabawy integracyjne i świetne atrakcje, jak zorbing, park linowy czy basen. Rodzice na koloniach letnich organizowanych w teraźniejszych latach mają stały kontakt z dziećmi.

Obóz letni nad morzem, nad jeziorem, a może w górach?

Zapewne, co roku zarówno rodzice jak i dzieci zadają sobie takie pytanie, w jakim regionie szukać obozu letniego. Obóz letni nad morzem to na pewno dobry pomysł dla leniuchów, którzy uwielbiają się wygrzewać na plaży. Obóz letni nad morzem zapewne wybiorą też dzieci, które uwielbiają budować zamki – na nadmorskich plażach przecież piasku tam nigdy nie zabraknie. Jest to też dobra opcja dla dzieci alergicznych i astmatyków, gdyż nad morzem jest bardzo czyste powietrze i bogate w jod.

Obóz letni nad jeziorem prawdopodobnie wybiorą miłośnicy sportów wodnych i wszelkiej aktywności. Na obozie letnim organizowanym nad jeziorem jest mnóstwo zajęć wodnych: żeglowanie, kajaki, windsurfing, pływanie, kitesurfing, „The Water Mat” i inne. Dodatkowo na obozach letnich bez względu na pogodę jest co robić. Można udać się na piesze wycieczki czy też wędrówki leśne. „Survivalowcy” pewnie też postawią na obóz letni nad jeziorem. Polskie jeziora otaczają przepiękne lasy, w sam raz na prawdziwy survival.

Obóz letni w górach to super pomysł dla miłośników górskich wędrówek i przepięknych krajobrazów. Polskie góry spełniają idealne warunki na organizację obozu letniego i mają sporo atrakcji takich jak tor saneczkowy czy spływ pontonami górską rzeką.

Jak wybierać obóz

Organizatorzy obozów letnich (https://www.kogis.pl/obozy) mają bardzo bogate, różnorodne i liczne oferty. Warto jednak dokładnie sprawdzić wszystkie aspekty. Dobry i doświadczony, działający zgodnie z prawem organizator obozów letnich jest gwarancją udanego obozu letniego. Każdy obóz letni powinien zostać zgłoszony do kuratorium i powinien posiadać wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych. Na obozy letnie powinna zostać zatrudniona odpowiednia kadra. Kierownikiem obozu letniego powinna być osoba z min. 3- letnim stażem pracy w oświacie, a wychowawcy posiadać odpowiednie wykształcenie.

Ośrodki, w których odbywają się obozy letnie zgłaszane do kuratorium, posiadają pozytywną opinie straży pożarnej i na to też warto zwrócić uwagę. Obozy letnie organizowane przez renomowane biuro spełniają te wszystkie wymogi, dlatego też potem cieszą się bardzo dobrą oceną ze strony rodziców i dzieci.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa