Miejsca na Pomorzu, które warto odwiedzić nie tylko latem

Miejsca na Pomorzu, które warto odwiedzić nie tylko latem

Miejsca na Pomorzu, które warto odwiedzić nie tylko latem

Wybierając się na Pomorze trudno nie wspomnieć o Kaszubach. Jest to region kulturowy położony na północy Polski, na obszarze województwa pomorskiego, w którym znajduje się wiele miejsc wartych odwiedzenia. Zobacz jakie atrakcje na Kaszubach warto zobaczyć - nie tylko latem.

Zwierzaki Nad Potokiem - mini ZOO

Niewątpliwie ciekawym miejscem, które warto zobaczyć, wybierając się na Pomorze, jest mini ZOO „Zwierzaki Nad Potokiem”. Obiekt znajduje się w Żukczynie, miejscowości koło Gdańska. Jest to miejsce, w którym można nie tylko pooglądać, ale także dotknąć, nakarmić, a nawet pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków. Wielu mieszkańców mini ZOO przyszło na świat wśród ludzi, dlatego lubią z nimi przebywać. Zwierzaki Nad Potokiem to miejsce, do którego warto przyjechać z całą rodziną. W weekendy, na terenie obiektu, rozpalane jest ognisko dla wszystkich gości - na które można przyjść z własnym prowiantem, lub zakupić kiełbaski i pieczywo na miejscu. W mini ZOO znajdziecie między innymi takie zwierzęta, jak: daniele, kucyki, emu, egzotyczne ptaki, kozy, świnie, czy też owce. W okresie letnim obiekt otwarty jest codziennie w godzinach 10:00-17:00, natomiast od września funkcjonuje on w tych samych godzinach od czwartku do niedzieli.

Kaszubski Park Miniatur

Jeśli lubisz podróżować i oglądać niesamowite budowle, to koniecznie odwiedź Kaszubski Park Miniatur. Znajduje się w nim wiele wiernych kopii najbardziej rozpoznawalnych obiektów nie tylko z regionu Kaszub, ale także Polski i całego Świata - wszystkie wykonane zostały w skali 1:25. W Parku umiejscowiono modele najbardziej znanych obiektów, w tym m.in. kościołów, zamków i dworków. Odtworzone zostały między innymi takie obiekty, jak: osada kaszubska, nowojorska Statua Wolności, Sfinks, Krzywa Wieża w Pizie, twarze amerykańskich prezydentów wykute w skale, Big Ben, czy też figura Chrystusa z Rio. Ponadto, dla najmłodszych odwiedzających dostępna jest Bajkowa Kraina, w której znajduje się 60 postaci z Bajek, a także mini ZOO, krzywe zwierciadła, plac zabaw, zamek strachu oraz gabinet śmiechu.

Więcej przeczytasz na: https://pomorskie.travel/artykuly/kaszuby-polnocne-i-ich-atrakcje/

Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku

Ciekawe atrakcje na Kaszubach to przede wszystkim obiekty związane z tym regionem. Bardzo popularne miejsce turystyczne stanowi tutaj Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, na którego terenie znajdują się między innymi: replika dworu szlacheckiego, dom Kaszubów z Kanady, piec chlebowy - miejsce wypieku tradycyjnego kaszubskiego pieczywa, replika drewnianego kościoła, statua „Świętowita Kaszubskiego”, stół noblisty Lecha Wałęsy, muzeum tabaki, a także Browar „Kaszubska Korona” produkujący kilka gatunków piw według tradycyjnej, kaszubskiej receptury - browar ma charakter otwarty, dzięki czemu goście mogą obserwować cały proces produkcji alkoholu. Niewątpliwie największą atrakcję w tym miejscu stanowi drewniany zwany „domem do góry nogami”. Jest to budynek, który powstał, by zilustrować nienormalny świat w czasach PRL, i ma symbolizować on zwycięstwo nad komunizmem.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa