Karnawał w Wenecji - szaleństwo kolorów i zabawy

Karnawał w Wenecji - szaleństwo kolorów i zabawy

Karnawał w Wenecji - szaleństwo kolorów i zabawy

Zbliża się czas, kiedy w wielu miastach na całym świecie mają miejsce zabawy karnawałowe. Do tych najsłynniejszych, obok Rio de Janeiro, należy oczywiście również Wenecja. Jak wygląda karnawał w tym mieście? Czy warto pojechać do Wenecji w tym czasie? Co trzeba zobaczyć, co ze sobą zabrać i skąd właściwie wzięła się tradycja miejskiego karnawału? Czytajcie dalej, a wszystkiego tego się dowiecie!

Odrobina szaleństwa raz do roku

Karnawał w Wenecji kojarzy się z maskami nakładanymi na całą twarz. Z założenia okres tego święta miał być czasem, kiedy wszyscy stawali się równi. Wydarzenie to symbolizowało wolność i przekraczanie norm społecznych. Ludzie zakładając maski mogli ukryć swoją tożsamość, a wtedy chociaż przez chwilę przestawała się liczyć przynależność do klasy, rodzaju czy religii. Mówiono, że role w społeczeństwie się odwracały. Biedni mogli udawać bogatych i anonimowo szydzić z weneckich oligarchów. Jednak taka anonimowość skutkowała często również zwiększoną liczbą przestępstw.

Image

Lot Anioła nad Placem Św. Marka

Jeśli chodzi o samo świętowanie, to weneckiemu karnawałowi od lat towarzyszą tradycyjne zabawy i uroczystości. Żonglerzy, artyści, połykacze ognia, akrobaci spacerujący po linie, a także słynny “Lot Anioła”, czyli zjazd młodej dziewczyny ubranej w piękną suknię po linie z wieży na Palazzo Ducale. Wszystkie te atrakcje odbywają się przy niezwykle klimatycznie brzmiących dźwiękach bębnów, trąbek i piszczałek. Jest też konkurs piękności, którego zakończenie wyznacza początek wielkiej parady, podczas której prezentowane są oczywiście tradycyjne kostiumy.

Największą popularność Wenecja i jej karnawał osiągnęły w XVIII wieku. Wtedy to miasto słynęło z masek, żartów, kolorów oraz radosnej atmosfery i zabawy. Dzisiaj, chociaż świętowanie nie jest już tak huczne, z pewnością warto odwiedzić Wenecję zwłaszcza w okresie karnawału, to niezapomniane przeżycie. W tym roku zabawa będzie trwała od 8 do 25 lutego.

Image

Co zabrać na wycieczkę do Wenecji?

Jeśli wybieramy się na karnawał do Wenecji, z pewnością warto się zaopatrzyć w tradycyjną maskę. Tę jednak lepiej kupić na miejscu, będzie stanowiła świetną pamiątkę. Co więc warto zabrać ze sobą w podróż? Na pewno nawiązujący do niej… zegarek! Najlepiej ten marki Meccaniche Veneziane - firmy, której twórcy zupełnie niedawno postanowili reaktywować wenecką tradycję zegarmistrzostwa. Produkty tej młodej marki to doskonałe połączenie włoskiego stylu i szwajcarskiej jakości. Obie te cechy w swoich kategoriach świadczą o najwyższej wartości.

Zegarek nie tylko na karnawał

Karnawał w Wenecji to feeria barw i wielodniowa zabawa. W taki klimat doskonale wpisze się zegarek z serii Meccaniche Veneziane Redentore - z uwagi na swój intensywny kolor - żółty, zielony lub bordowy. Na co dzień zaś, w nieco spokojniejszym czasie, doskonale sprawdzą się również modele z innych kolekcji, m.in. Nereide GMT, którą dodatkowo docenią miłośnicy podróży ze względu na dodatkową wskazówkę pokazującą czas w drugiej strefie czasowej.

Image
Niezależnie od tego, czy jesteś fanem zabaw karnawałowych czy wręcz przeciwnie, na karnawał w Wenecji warto się wybrać, by to wielkie wydarzenie po prostu zobaczyć, doświadczyć, poczuć. To ogromna tradycja. Warto ją zaś połączyć z nowoczesnością, sięgając po zegarki Meccaniche Veneziane. Baw się stylem, nie tylko w karnawale.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa