Jakie są najpopularniejsze rodzaje lodówek?

Jakie są najpopularniejsze rodzaje lodówek?

Jakie są najpopularniejsze rodzaje lodówek?

Szukasz nowej lodówki, jednak nie wiesz, na jaki model się zdecydować? Jeśli tak to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Z niego dowiesz się, jakie obecnie rodzaje lodówek sprzedawane są w sklepach i czym różnią się one między sobą. Zapraszamy do lektury.

Lodówki jednodrzwiowe

Lodówki jednodrzwiowe nie są już zbyt często spotykane w domach, ponieważ większość z nas decyduje się przede wszystkim na zakup chłodziarko-zamrażarek, które okazują się bardziej funkcjonalne w kuchni. Jednodrzwiowe lodówki mogą być wyposażone w mini zamrażarkę lub szufladę znajdującą się na dole urządzenia, która zazwyczaj służy do przechowywania owoców i warzyw. Modele o niewielkiej pojemności są dosyć tanie, jednak bez problemu możemy znaleźć w sklepach również nieco wyższe urządzenia, które są oczywiście droższe, jednak zapewniają znacznie większą ilość wolnej przestrzeni w środku.

Lodówki dwudrzwiowe

Dwudrzwiowe lodówki https://www.morele.net/kategoria/lodowki-237/ nazywane chłodziarko-zamrażarkami cieszą się obecnie największą popularnością, ponieważ umożliwiają przechowywanie nie tylko świeżych produktów, ale również tych mrożonych. Możemy podzielić je na trzy rodzaje, a mianowicie na chłodziarki z zamrażarką na górze, na dole lub side by side. Dwie pierwsze chłodziarki tak naprawdę nie różnią się między sobą niczym z wyjątkiem rozmieszczenia zamrażarki. W ich wnętrzu możemy znaleźć zarówno półki i szuflady, jak i specjalną wkładkę przeznaczoną do przechowywania jajek. Z kolei lodówka side by side jest znacznie większych gabarytów i składa się z dwóch części, czyli z chłodziarki zlokalizowanej po prawej stronie oraz zamrażarki znajdującej się po lewej stronie. Wiele modeli takich lodówek wyposażonych jest w kostkarkę, jednak za ten dodatek należy nieco więcej zapłacić. Jeśli chodzi o wnętrze lodówki side by side, to składa się ona z kilku szuflad oraz półek, dzięki czemu idealnie sprawdza się w wielodzietnych rodzinach.

Lodówki typu french door

Lodówki typu french door wyposażone są w zamrażarkę szufladową i są znacznie droższe od lodówek jedno oraz dwudrzwiowych. Pod względem rozmiaru nie różnią się one od lodówek side by side, jednak ze względów praktycznych ich zakup nie wydaje się zbyt opłacalny. Największy problem w przypadku takich lodówek stanowi zamrażarka, która składa się zazwyczaj z dosyć dużej wysuwanej szuflady, w której wszystkie mrożone produkty należy przechowywać razem.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa