Jaki bagaż będzie najlepszy w podróży?

Jaki bagaż będzie najlepszy w podróży?

Jaki bagaż będzie najlepszy w podróży?

Odpowiedź brzmi: to zależy! Każdy bagaż ma swoje indywidualne zastosowanie, więc inaczej będzie podczas podróży służbowej, a inaczej w czasie weekendu za miastem. Najczęściej rozważanymi wśród podróżujących bagażami są walizki, torby, a także plecaki. Walizka przyda się na dłuższy wyjazd, torba na tygodniowy wyjazd nad morze, a plecak to idealny towarzysz na weekendowy wypad z dużą ilością chodzenia. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Walizka na kółkach

Walizka sprawdzi się w podróży, w której nie trzeba się z bagażem za dużo przemieszczać. Mimo, że ma kółka i uchwyt, to prowadzanie jej po zróżnicowanym podłożu będzie mało komfortowe na dłuższą metę. Zatem to idealny wybór na podróż samolotem – szczególnie walizka kabinowa, samochodem, który zaparkujemy w pobliżu hotelu. Na rynku istnieje cała gama walizek do wyboru. Małe walizki, nazywane inaczej kabinowymi są wykorzystywane jako bagaż podręczny do samolotu lub bagaż na kilkudniowy wyjazd. Większe rozmiary walizek traktowane są jako bagaże rejestrowane w samolotach. Taka walizka idealnie sprawdzi się w podróży samochodem lub pociągiem. Walizki to najbardziej solidne bagaże, które dają pewność bezpieczeństwa i tego, że transportowane rzeczy nie ulegną zniszczeniu. Ich twarda obudowa chroni zawartość. Dzięki niej również sama walizka jest odporna na zabrudzenia, wgniecenia, czy zarysowania. Dzięki kółkom możemy ją wygodnie prowadzić nawet jeśli waży wiele kilogramów.

Image

Torba podróżna

Torba podróżna to dobry pomysł w przypadku krótkich podróży na niedalekie odległości. Często w takich przypadkach nie potrzebujemy dużo rzeczy. Torba sprawdzi się w czasie podróży autobusem, czy pociągiem. Jest wykonana z mocnego, nieprzemakalnego materiału. Z tego powodu torba jest pierwszym wyborem wśród sportowców. Doskonale sprawdza się podczas podróży na mecze, zawody lub przy okazji wyjścia na siłownię lub na basen. Torbę można nosić na wiele sposobów, zarówno na jednym ramieniu, przewieszoną przez bark lub po prostu trzymać w ręce. Miękki materiał z którego jest wykonana sprawia, że wygodnie się ją pakuje, a także łatwiej się dostać do rzeczy w środku. Torby podróżne są wyposażone w dodatkowe kieszenie, gdzie można schować ważne przedmioty.

Plecak podróżny

Jeśli wybieramy się na spontaniczny wypad na weekend, który jest nastawiony na przemieszczanie się, najlepszym rozwiązaniem będzie plecak. To wygodne rozwiązanie, gdy będziemy przemieszczać się różnymi środkami transportu. W każdej chwili można go zarzucić na plecy lub nieść w ręce jak torbę. Wiele osób korzysta z plecaka w trakcie wyjazdu za granicę, podczas którego mają zamiar zwiedzić kilka miast. Chcą zaoszczędzić jak najwięcej miejsca, wybierają więc plecak jako jedyny bagaż i mają go zawsze przy sobie. Walizka w takim przypadku byłaby uciążliwa i ograniczająca. W plecak z powodzeniem można się spakować nawet na cały tydzień – przede wszystkim dzięki elastycznym materiałom, z których jest wykonany. Plecak jest bardzo pojemny, ma funkcjonalne kieszonki i zaczepy. W takie podróże warto zainwestować w plecak jak najlepszej jakości, będziemy go przecież mieli na plecach przez większą część podróży. Stelaż, pas biodrowy oraz regulowane szelki to podstawa.

W miarę możliwości, wybieraj bagaże z kółkami

Wszystkie z wymienionych bagaży obecnie można dostać z funkcją wmontowanych kółek i uchwytu. To bardzo przydatna funkcja, z której można, ale nie trzeba korzystać. O ile w przypadku walizki to rzecz naturalna, to torby i plecaki na kółkach jeszcze nie są tak często spotykane. Warto to rozważyć, ponieważ jeśli zajdzie potrzeba natychmiastowej zmiany formy niesienia bagażu, w kilka sekund można przejść do prowadzenia plecaka lub torby za uchwyt, a dzięki kółkom będzie on swobodnie się toczył po posadzce.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa