Jak wybrać najlepsze lody dla całej rodziny?

Jak wybrać najlepsze lody dla całej rodziny?

Jak wybrać najlepsze lody dla całej rodziny?

Prawdopodobnie nie ma osoby na świecie, która nie przepada za lodami. To doskonały sposób nie tylko na ochłodę w ciepłe, letnie dni. To również świetna okazja, by spędzić miłe chwile z całą rodziną, zajadając pyszny deser w postaci lodów familijnych. Jak wybrać lody, które spełnią oczekiwania wszystkich członków rodziny?

Lody dla całej rodziny – na co zwrócić uwagę?

Wybierając lody na rodzinne spotkania, warto podejść do tematu bardzo poważnie. W końcu nie każdy ma takie same wymagania i preferencje dotyczące smaków, a wszystkim zależy na tym, by deser uświetnił wspólnie spędzone chwile.

Pierwszą rzeczą, na którą powinno się zwrócić uwagę przy wyborze lodów dla całej rodziny są aspekty zdrowotne. Zastanówmy się, czy nikt w naszym gronie nie boryka się z jakąś alergią lub np. nietolerancją laktozy. W takim wypadku wcale nie musimy rezygnować z serwowania lodów. Wystarczy, że przyłożymy większą wagę do tego, co wybieramy. Jeśli któryś członek rodziny ma alergię na orzechy lub konkretny smak lodów, wybieramy opcję, która będzie dla niego bezpieczna. Z kolei dla osób, które borykają się z nietolerancją laktozy, najlepszym wyborem będą sorbety owocowe w kilku różnych smakach.

Lody familijne – wybór smaków

Warto wziąć pod uwagę również gusta poszczególnych członków rodziny. Często dla dorosłych wybiera się inne smaki niż dla dzieci, dlatego warto mieć w zanadrzu przynajmniej dwie propozycje, po jednej dla starszyzny i dla maluchów. Jeśli jednak planujemy spore spotkanie rodzinne, dobrze mieć w zanadrzu więcej smaków.

Dla dorosłych najlepiej sprawdzają się smaki bardziej neutralne – oprócz różnego rodzaju sorbetów, świetnym pomysłem są lody bakaliowe, śmietankowe czy waniliowe. Coraz częściej jednak ludzie decydują się na eksperymenty, sięgając po lody familijne o takich smakach jak słony karmel, tiramisu, pistacja, mięta z czekoladą czy masło orzechowe.

Dla dzieci zwykle obowiązkową pozycją są lody czekoladowe, truskawkowe lub waniliowe. Doskonale sprawdzą się także lody śmietankowe z ciasteczkami, a także różnego rodzaju słodkie i kolorowe propozycje.

Lody familijne – akcesoria i dodatki

Oprócz opakowania lodów i odpowiedniej ilości miejsca w zamrażarce, warto przygotować również różnego rodzaju dodatki do lodów, dzięki którym deser będzie jeszcze smaczniejszy. W zależności od wybranych smaków mogą to być różnego rodzaju świeże owoce, bita śmietana, a także różnego rodzaju smakowe polewy oraz posypki. Dzieci z pewnością będą zachwycone, gdy do lodów dodamy polewę strzelającą, która zapewnia dodatkowe atrakcje w czasie jedzenia.

Oczywiście istotne są również odpowiednie miseczki lub pucharki, w których zje się lody, a także gałkownica, dzięki której nałożymy odpowiednią porcję. Nie zawsze mamy w domu odpowiednią ilość tego typu naczyń, więc warto zawczasu zorientować się, czy nie potrzebujemy uzupełnić naszych szafek.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa