Jak radzić sobie z trudnymi chwilami w życiu?

Jak radzić sobie z trudnymi chwilami w życiu?

Jak radzić sobie z trudnymi chwilami w życiu?

Każdemu z nas życie czasami daje się we znaki. Czasami bardziej, czasami mniej. Gdy pojawią się takie chwile ważne, aby pamiętać, że warto zachować spokój i nadzieje na zmianę. Sprawdź nasze rady, jak poradzić sobie z trudnymi momentami.

Image

Wartość trudnych chwil

Wielu z nas ma tę umiejętność wychodzenia z ciężkich sytuacji z lekcją. Wyciąganie w wniosków z porażki lub tragedii to dobra praktyka. Jeżeli sytuacja, która nas obecnie męczy wydarzyła się z naszej winy, to warto wyciągnąć wnioski z porażki i już następnym razem nie robić podobnie. Jeśli jednak obecna sytuacja to wytwór życia np. choroba lub śmierć w rodzinie, warto zastanowić się na nią i wyciągnąć wnioski, które nas podbudują.

Trudne chwile zdarzają się nam codziennie – stres w pracy, kolejki w sklepie czy kłótnia z sąsiadem. Najważniejsza praktyka, jaka powinna zostać w tym przypadku zastosowana to wartościowanie trudnych chwil. Nie możemy bowiem pozwolić sobie na to, aby w takich przypadkach postępować czy czuć się, jak w przypadku śmierci osoby bliskiej. To i to jest trudną chwilą, ale zupełnie inną.

Kiedy udać się do specjalisty?

Może to pytanie powinno brzmieć „Czy udać się do specjalisty?” bowiem wizyta u psychologa lub psychiatry jest negatywnie nacechowana w naszym społeczeństwie. Dlatego warto roznosić wiedzę o tym, że fakt, iż ktoś uda się na taka wizytę nie oznacza nic negatywnego. Na wizytę do psychiatry idziemy tak, jak do innego lekarza: dentysty czy okulisty.

Zatem kiedy należy rozważyć taką opcję? W przypadku, gdy wydarzyła się nam tragedia, trauma lub nagły wypadek. W momencie, gdy nie radzimy sobie z emocjami, uczuciami i codziennością. Przypadki depresji po nagłych negatywnych wydarzeniach są częste i należy wówczas reagować.

Jednak w przypadku wizyty u psychiatry pojawia się kolejny problem: jak go znaleźć? Ważne, aby był to naprawdę dobry specjalista, bowiem leczy on nie złamanie, grypę lecz nasz umysł. Choroby czy zaburzenia to bardzo poważne kwestie, które oddziałują na całe nasze zdrowie. Dlatego podczas szukania specjalisty należy sprawdzić opinie klientów lub spytać kogoś zaufanego. Po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła na przykład Psychiatra Kraków można przefiltrować wyniki i po opiniach sprawdzić, do którego lekarza powinniśmy się udać.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa