Jak działa myjnia tunelowa?

Jak działa myjnia tunelowa?

Jak działa myjnia tunelowa?

Myjnia tunelowe to rozwiązanie, które zyskuje na popularności ze względu na wysoką jakość czyszczenia i stosunkowo niski koszt eksploatacji. Ponadto użytkownicy doceniają krótki czas trwania całego procesu i brak potrzeby wychodzenia z samochodu. Czym jest i jak działa myjnia tunelowa?

Myjnia tunelowa – co to jest?

Myjnia tunelowa, która składa się z kilku obszarów, dzięki czemu gwarantuje wysoką przepustowość, nawet do 100 samochodów na godzinę. Z reguły producent myjni tunelowych dostarcza w nich 3 poszczególne strefy, są to:

  • przygotowanie;
  • mycie;
  • suszenie;

Zależnie od konfiguracji długość stref różni się, dzięki temu można dostosować ją do wielkości dostępnej powierzchni. Tego rodzaju system występuje w różnych wariantach, na przykład:

  • 15-25 m;
  • 25-40 m;
  • 40 m +.

Duża elastyczność w wyborze rozmiaru stref otwiera listę korzyści, jakie wynikają z wyboru tego rodzaju myjni.

Najważniejsze zalety myjni tunelowej

Jednym z największych atutów myjni tunelowej jest możliwość kompleksowego mycia samochodu bez opuszczania go. Dodatkowo liczba dostępnych wariantów to szansa na dopasowanie rodzaju myjni do wielu typów pojazdów.

Myjnia tunelowa przewyższa wydajnością i jakością wszystkie jej mechaniczne odpowiedniki. Zapewnia najlepszy poziom czyszczenia oraz osuszania w każdych warunkach atmosferycznych, dlatego auto już po jednym myciu wygląda rewelacyjnie zarówno w lecie, jak i w zimie.

Trzeba wspomnieć również o niskim koszcie utrzymania myjni i dbałości o środowisko naturalne, ponieważ do mycia używa się wody obiegowej, co pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy i energii.

Myjnia tunelowa – jak działa?

Wielu użytkowników przed skorzystaniem zastanawia się: jak dokładnie działa myjnia tunelowa? Producent stworzył unikalny system, na który składają się 3 etapy, a dzięki temu lakier jest zabezpieczony, a samochód precyzyjnie naprowadzany.

Na samym początku samochód wjeżdża w strefę przygotowania, tam odbywa się mycie wstępne i schłodzenie karoserii w gorące dni. Potem auto jest mierzone, co pozwala na uruchomienie poszczególnych agregatów w strefie mycia i stopniowo wjeżdża pod łuk natryskowy do nakładania chemii.

Następnie pojazd za pomocą płyty najazdowej dociera do strefy suszenia, a tam znajduje się ściana i łuk pianowy, a także natrysk z przodu i tyłu pojazdu. Przez cały przejazd widoczne są słupy i łuki informacyjne, a to świetny sposób na umieszczenie dowolnej grafiki, na przykład loga firmy.

Myjnia tunelowa – komfort, efektywność, oszczędność

Zalety myjni tunelowej doceniają zarówno właściciele, jak i użytkownicy. Szybkie i wygodne mycie bez wychodzenia z pojazdu jest dobrym wyborem dla osób szanujących swój czas.

Dla przedsiębiorców istotny jest również nieduży koszt używania i uniwersalność tej myjni, gdyż umieszczona w budynku może działać i generować zysk przez cały rok. Ze względu na koszt inwestycji warto zdecydować się na zaufanego producenta myjni tunelowych, który oferuje zarówno montaż, jak i serwis posprzedażowy.

Artykuł powstał we współpracy z http://rumler.pl/

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa