Hotel i restauracja na trasie traktu brzeskiego

Hotel i restauracja na trasie traktu brzeskiego

Hotel i restauracja na trasie traktu brzeskiego

Wiele osób, rozglądając się za noclegiem w Warszawie i okolicach, decyduje się na Trakt Brzeski. Droga pozwala na szybki dojazd do centrum, a jednocześnie znajduje się w zacisznej strefie aglomeracji, dlatego w jej pobliżu można zarówno odbyć spotkanie biznesowe, jak i wypocząć z rodziną, a potem w dwadzieścia minut dojechać samochodem do centrum Warszawy.

Trakt Brzeski

W momencie powstania Królestwa Polskiego na jego terenie znajdowała się tylko jedna utwardzona droga, czyli trakt bity. Był on jednak jedynie drogą podmiejską. Po rozbiorach Rzeczypospolitej wszyscy zaborcy przystąpili do tworzenia traktów, w tym Rosjanie. Pierwszy długi trakt wytyczono między stolicą a Terespolem w miejscu dawnego nieregulowanego szlaku do Brześcia. Budowę rozpoczęto w 1820 roku, a jej głównym budowniczym był inż. Franciszek Ksawery Christioni. Cały trakt miał długość 198 kilometrów i był ogromnym przedsięwzięciem, obejmującym także budowę mostów i stacji, przy których pobierano opłaty i przy których można było spędzić noc i zjeść ciepły posiłek. Dziś duże wrażenie robi to, że trakt został zbudowany w zaledwie 3 lata i już w 1823 roku udostępniono go podróżnym. Zakończenie budowy uczczono ustawieniem dwóch bliźniaczych obelisków z żelaza, z których jeden stanął przy rogatkach stolicy, a drugi przy wyjeździe z Terespola. Obeliski miały po 14 metrów wysokości! Bito także monety pamiątkowe i stawiano pomniki, z których jeden zachował się do czasów dzisiejszych i znajduje się na terenie Zespołu Szkół numer 12. Dziś trakt pokrywa się z dużym odcinkiem drogi krajowej numer 2.

Dlaczego warto nocować przy Trakcie Brzeskim?

Trakt jest doskonałą bazą wypadową do Warszawy i jej okolic. To już cicha okolica, malowniczo położona, pełna atrakcji dla dorosłych i dzieci. Noclegi w tym rejonie wybierają między innymi warszawiacy chcący odpocząć od miejskiego zgiełku, ale przy tym pozostać niedaleko stolicy z szybkim, sprawnym dojazdem. Przyjeżdżają tu również turyści, którzy chcą pozwiedzać stolicę, ale którym zależy także na ciszy i spokoju. Także ci, którzy chcą oprócz Warszawy zwiedzać powiat otwocki, pełny interesujących muzeów i walorów przyrodniczych. Ze względu na to, że droga krajowa numer 2 jest częścią międzynarodowego szlaku E30 z Cork w Irlandii do Omska, na Trakcie zatrzymują się również kierowcy, w tym samochodów ciężarowych. W tej okolicy organizuje się też liczne konferencje, warsztaty, szkolenia i wyjazdy organizacyjne, a także uroczystości rodzinne.

Zalety noclegów w tym obszarze:

  • świetna komunikacja z centrum Warszawy, dojazd w nawet dwadzieścia minut
  • okolica pełna muzeów i posiadłości szlacheckich
  • ogromne walory przyrodnicze obszaru, niewielka odległość do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego
  • dużo ścieżek rowerowych, kąpieliska, plaże miejskie – gratka dla miłośników aktywnego wypoczynku
  • ceny są zdecydowanie niższe niż w Warszawie
  • spokój i cisza, doskonałe miejsce dla wyjazdów rodzinnych i organizacji eventów

Skorzystaj z usług Hotelu Amigo!

Niezależnie od tego, czy w Sulejówku musisz być w ramach podróży służbowej, czy chcesz wypocząć z rodziną, Hotel Amigo to wybór idealny dla Ciebie. W obiekcie znajduje się 13 pokoi dwuosobowych i 5 jednoosobowych; wszystkie pokoje wyposażone są w łazienkę. Do dyspozycji gości jest restauracja, serwująca dania tradycyjnej kuchni polskiej – przygotowywane są ze składników o najwyższej jakości. Na terenie obiektu znajduje się także kawiarnia, w której każdego dnia można posmakować świeżych, domowych wypieków, a także aromatycznej kawy i zimnego piwa. Dużym atutem obiektu jest darmowy parking oraz ogólnodostępne Wi-Fi. Odległość Sulejówek-Warszawa jest niewielka; samochodem dojeżdża się w nawet dwadzieścia minut, pociągiem w około pół godziny, dlatego obiekt często wybierają osoby, którym zależy na sprawnym dojeździe do stolicy, a które nie chcą spać w jej centrum.

Za Traktem Brzeskim stoi długa historia, będąca świadectwem lat zaborów. To, że zbudowano go w ciągu trzech lat, do dziś budzi podziw. Jego odcinek położony w okolicach Warszawy przyciąga do siebie turystów, warszawiaków zmęczonych stolicą i organizatorów różnorodnych wydarzeń, ponieważ trakt przebiega przez obszary pełne walorów przyrodniczych i historycznych. Zdecydowanie warto zatrzymać się tu chociaż na jedną noc.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa