Gdzie najlepiej odpoczniesz w długi weekend - pomysły na majówkę

Gdzie najlepiej odpoczniesz w długi weekend - pomysły na majówkę

Gdzie najlepiej odpoczniesz w długi weekend - pomysły na majówkę

Czy Ty też odliczasz już dni do długiego majowego weekendu? Nic dziwnego, w tym roku majówka jest okazją do dłuższego wypoczynku. Wiele osób planuje urlop tak, aby zyskać kilka dodatkowych dni wolnych od pracy. Warto wykorzystać je na wycieczkę za granicę, ponieważ jest wiele miejsc, gdzie o tej porze roku słońce mocno już przygrzewa. Sprawdź, gdzie warto pojechać na majówkę 2023.

Majówka 2023. Jak przedłużyć majowy weekend?

W tym roku 1 maja wypada w poniedziałek, a Święto Konstytucji 3 Maja w środę. Gdy weźmiesz urlop na 2 maja, to zyskasz 3 dni wolne, co łącznie z sobotą i niedzielą daje 5 dni wolnych od pracy. Jeśli masz taką możliwość, to zaplanuj urlop także na czwartek i piątek. Będziesz mieć wtedy w sumie aż 9 dni na relaks i wypoczynek. Warto je wykorzystać na wiosenny wyjazd rekreacyjny. To świetny sposób, aby odpocząć po długiej i szaroburej zimie. Naładować akumulatory, nacieszyć oczy ładnymi krajobrazami i wystawić skórę na działanie promieni wiosennego słońca.

Image

Majówka 2023. Dlaczego warto wyjechać za granicę?

Niestety, prognoza pogody na majówkę 2023 nie napawa optymizmem. Polski klimat ma to do siebie, że pierwsza połowa maja bywa chłodna i deszczowa, a w niektórych regionach kraju drzewa i krzewy dopiero rozwijają liście. Dlatego wiele osób wybiera wycieczki zagraniczne. Jest wiele miejsc zarówno w Europie, jak i na innych kontynentach, gdzie słońce świeci prawie codziennie każdego dnia, a deszczowych dni jest niewiele. Na przykład temperatura w dzień na Riwierze Makarskiej w Chorwacji wynosi o tej porze roku prawie 20°C. Nieco więcej na Teneryfie, na Maderze czy Riwierze Tureckiej. To wymarzona pogoda na zwiedzanie turystycznych atrakcji i lokalne wycieczki, połączone z podziwianiem egzotycznej przyrody i degustacją kuchni.

Kolejną zaletą jest fakt, że w tym czasie najpopularniejsze miejsca w Polsce są oblegane przez turystów. Za granicą zaś trwa normalny tydzień pracy, a do szczytu sezonu turystycznego jeszcze daleko. Dlatego nie ma zbyt wielu wczasowiczów i łatwiej znaleźć korzystną cenowo ofertę wycieczki.

Image

Gdzie wyjechać na majówkę 2023? Propozycje wycieczek zagranicznych

Wolisz leniwy odpoczynek nad wodą? Wprawdzie woda w Morzu Adriatyckim i Czarnym jest jeszcze chłodna, ale większość hoteli o podwyższonym standardzie ma w ofercie zewnętrzne baseny z podgrzewaną wodą. Wyobraź sobie beztroski chillout na leżaku nad basenem, drink z lodem w dłoni, a przed oczami egzotyczne palmy i widok na lazurowe morze. Prawda, że to kusząca propozycja? Jeśli jednak marzysz o kąpieli w ciepłym morzu i wylegiwaniu się na plaży pod palmami, to wybierz jeden z kierunków egzotycznych, np. wycieczkę do Egiptu lub Izraela. Sprawdź najciekawsze oferty na majówkę w ITACE i zdecyduj, gdzie wyjechać na majówkę 2023.

Do wyboru masz wiele miejsc, które zachwycą Cię krajobrazem i różnego rodzaju atrakcjami. Najpopularniejsze kierunki, to:

  • Wyspy Kanaryjskie, np. Teneryfa, gdzie zobaczysz egzotyczne parki botaniczne, które właśnie w maju wyglądają najpiękniej;
  • Madera, zwana wyspą wiecznej wiosny, słynąca z łagodnego klimatu, basenów lawowych i górskich zboczy, porośniętych zieloną dżunglą;
  • Izrael z programem zwiedzania miejsc opisanych w Biblii;
  • Alanya na Riwierze Tureckiej – historyczne miasto, położone pomiędzy wybrzeżem Morza Śródziemnego, a górami Taurus;
  • Taba w Egipcie nad Morzem Czerwonym z ofertą sportów wodnych, w tym snurkowania przy rafie koralowej.

Wiesz już, jak spędzisz majówkę 2023? Nie zwlekaj z podjęciem decyzji i zaplanuj wycieczkę z biurem podróży.

Image

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa