Gdzie jechać na wakacje - góry czy morze?

Gdzie jechać na wakacje - góry czy morze?

Gdzie jechać na wakacje - Góry czy morze?

Już niebawem nadejdzie czas na podjęcie wakacyjnych decyzji - pierwszą z nich jest gdzie jechać, góry czy morze? Poznaj zalety obu wakacyjnych kierunków i wybierz odpowiednią dla siebie opcję!

Aktywny wypoczynek czy leniuchowanie?

Pierwszym krokiem przy podejmowaniu decyzji o wakacyjnym kierunku powinno być określenie, w jakiej formie najbardziej lubisz spędzać wolny czas. Jak łatwo się domyślić dla lubiących aktywność idealnym rozwiązaniem będzie wypad w góry, chodzenie szlakami czy też wizyta atrakcji takich jak ścieżka w obłokach po Czeskiej stronie Karkonoszy. Jeśli natomiast uwielbiasz słodkie nicnierobienie - morze lub jezioro będzie świetnym wakacyjnym kierunkiem.

Zalety pobytu nad morzem

  • Jeśli nie jesteś przekonany gdzie jechać, może pomoże Ci nasze zestawienie poszczególnych zalet. Jest to oczywiście dość subiektywna lista - ale w większości przypadków sprawdzi się doskonale przy podejmowaniu decyzji.
  • Czyste powietrze - oczywiście część z was powie, że w górach również jest wolne od zanieczyszczeń powietrze. Ale niewątpliwą zaletą przebywania nad morzem jest uwalniany jod z wody morskiej do powietrza. Jest to bardzo ważny pierwiastek dla zdrowia każdego człowieka, a jego niedobór mogą w szczególności odczuć osoby z południa Polski. Nad morzem uzupełnisz poziom jodu na najbliższy czas.
  • Dużo słońca - Pobyt nad morzem stwarza okazję do wskoczenia w kąpielówki lub strój kąpielowy i udanie się na plażę - tym samym odkrywamy nasze ciała na słońce, które jest tak nam potrzebne.
  • Zabawa na plaży - szczególnie lubiana forma rozrywki przez dzieci - w końcu plaża to jedna wielka piaskownica. Dzieci mogą dać upust swoim zdolnością kreatywnym. Z pewnością powstanie nie jeden zamek z piasku przy brzegu, który będzie trzeba odbudowywać raz za razem po przejściu fali wody.

Zalety pobytu w Górach

Polska ma to szczęście, że ma dostęp zarówno do morza, jak i do gór. Dlaczego jechać nad morze już wiecie, zatem jakie zalety ma wycieczka w góry? Zapraszamy do zapoznania się z naszą listą pozytywów!

  • Góry to natura - wyjazd w góry to niepowtarzalna okazja do przebywania na łonie natury. Otoczony drzewami oraz innymi roślinami z pewnością zaznasz relaksującej atmosfery i cały skumulowany stres w ciele odejdzie w niepamięć w mig.
  • Niesamowite widoki - Liczne szlaki pomiędzy przełęczami i szczytami dają niepowtarzalną okazję, aby podziwiać widoki, których nie uświadczysz nad morzem. Taka ścieżka w obłokach z pewnością zapadnie Ci na długo w pamięci.
  • Czyste powietrze - Nad morzem znajdziecie Jod a w górach? Oczywiście naturalne olejki eteryczne wydzielane głównie przez drzewa - wpływają zbawiennie na układ oddechowy. Ale uwaga - nie jest to najlepszy kierunek dla alergików.

Jak widzicie oba wakacyjne kierunki mają zalety - decyzję gdzie udać się tego lata musicie podjąć sami. Mamy nadzieję, że nasz mini poradnik pomógł w rozstrzygnięciu tego corocznego dylematu. Przypominamy, aby sprawdzić pogodę przed wyjazdem, pozwoli to odpowiednio przygotować się na taki wakacyjny wypad.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa