Dysk SAS – urządzenie o wielkiej mocy

Dysk SAS – urządzenie o wielkiej mocy

Dysk SAS – urządzenie o wielkiej mocy

W obecnych czasach praca przy pomocy komputera stała się standardem. Wielu czynności nie jesteśmy w stanie wykonać bez odpowiednio w tym celu przystosowanych urządzeń. Firmy opierają swoją działalność na danych, których przechowywanie nie zawsze jest łatwe.

W obecnych czasach praca przy pomocy komputera stała się standardem. Wielu czynności nie jesteśmy w stanie wykonać bez odpowiednio w tym celu przystosowanych urządzeń. Firmy opierają swoją działalność na danych, których przechowywanie nie zawsze jest łatwe. Rozrastające się działalności wymagają zatrudniania coraz większej liczby pracowników, oznacza to, iż gromadzone są większe ilości informacji, które umieścić należy w bezpiecznym miejscu. Dysk SAS to doskonałe urządzenie umożliwiające prawidłowe funkcjonowanie w firmie.

Image

Dlaczego dysk SAS?

Dyski SAS – Serial Attached SCSI – przystosowane są do pracy w towarzystwie serwerów, dlatego też bardzo chętnie wybierane są przez firmy, dla których wydajna oraz sprawna praca to istotna część działalności. Całość opiera się na realizowaniu zadań dysków SCSI dla zaawansowanych funkcjonalności. W porównaniu do dysków NLSAS oraz SATA, SAS to zdecydowanie szybsza praca i wydajność bez względu na ilość komend do wykonania.

Dysk Serial Attached SCSI cechuje szybsza prędkość obrotu talerza – w odniesieniu do innych modeli. Wartość ta charakteryzuje się bardzo dużą zmianą, ponieważ utrzymana jest ona na 10 000 obrotach na minutę lub 15 000 na minutę. Bezpośredni dostęp do informacji przechowywanych na dysku również jest znacznie zmniejszony, gdyż jest zredukowany o połowę. Ogromnym atutem SAS jest niezawodność. Najlepszym przykładem obrazującym skuteczność urządzenia oraz brak awaryjności jest średnia długość wobec poszczególnych awarii MTBF – Mean Time Between Failures – ponieważ jest to aż 1,6 godzin (182 lata). Zanim zdecydujemy się na zakup dysku SAS, powinniśmy dokładnie zmierzyć wielkość kieszeni, jaką posiada serwer, ponieważ dysk występuje w dwóch modelach 3,5 cala oraz 2,5 cala. Bez względu na rodzaj posiadanego serwera – typu rack lub tower – SAS doskonale wkomponuje się w oba modele.

Dla kogo?

Urządzenie przeznaczone jest dla firm, które na co dzień korzystają z pracy serwerów. Te drugie natomiast są niejako pośrednikiem pomiędzy gromadzonymi danymi a innym sprzętem. Łatwo zatem zauważyć, iż oba urządzenia muszą cechować się wydajnością, sprawnością oraz niezawodnością – bez tych cech, praca byłaby znacznie utrudniona.

Dysk SAS stworzony został z myślą o instytucjach publicznych oraz firm prywatnych, które gromadzą duże ilości zasobów, jednocześnie wymagając od dysku szybkiego oraz bezpiecznego do nich dostępu. Podmioty korzystające wymagają od sprzętu zachowania wszelkich względów bezpieczeństwa, ponieważ niekiedy dane przechowywane przy ich pomocy są niezwykle wrażliwe – np. w sądach, szkołach lub urzędach miasta.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa