Duża torba podróżna, plecak, czy oba?

Duża torba podróżna, plecak, czy oba?

Duża torba podróżna, plecak, czy oba?

Szykując się do podróży, czy to w przypadku częstych wyjazdów, czy może tylko raz na jakiś czas na wakacje z rodziną albo wycieczkę zagraniczną, stajemy nieraz przed decyzją, jak dużą torbę zabrać? Czasami wynika to wyłącznie z takiego powodu, że spokojnie zmieścilibyśmy się w mniejszych gabarytów walizkę, ale duża torba podróżna da nam możliwość wzięcia za sobą dużo więcej rzeczy, które niekoniecznie mogą się przydać, ale jednak mogą okazać się użyteczne... i nie wiadomo co wybrać.

Jednak bądźmy szczerzy, ale to czy wybieramy małą, czy dużą torbę na podróż, tak naprawdę w większości wynika tylko i wyłącznie z tego, jak pakuje się na wyjazd, ile rzeczy pozwala nam na spokój, że niczego nam nie zabraknie, no i czasami, w jaki sposób mamy zamiar dotrzeć do miejsca docelowego. Nie da się ukryć, że transport publiczny czasem przysparza problemów, gdy znajdziemy się w nim z ogromną gabarytowo torba.

Jedyną sytuacją, kiedy duża torba podróżna zdecydowanie musi odpaść jest taka, gdy ma ona większe gabaryty i nie mieści się w zakresie rozmiarów obsługiwanych przez naszego przewoźnika lotniczego.

Duża torba podróżna a plecak

Jedną z głównych zalet plecaka jest to, że umożliwia on równomierne rozłożenie ciężaru na plecach, co pozwala na swobodniejsze poruszanie się w terenie i dłuższe chodzenie z bagażem. Dlatego też plecaki turystyczne są w rzeczywistości skierowanie do grupy odbiorczej, jaką są osoby wędrujące po szlakach, jednak nie oznacza to, że zawsze tak być musi. Niektóre zalety plecaków mogą być świetnym rozwiązaniem dla osób, które bynajmniej nie mają zamiaru uczestniczyć w pieszych wycieczkach, a jednak duża torba podróżna przegrywa w funkcjonalności.

Plecak zazwyczaj ma więcej kieszeni i przegródek, co ułatwia organizację i szybkie odnalezienie potrzebnych rzeczy. Dzięki temu plecak jest dobrym wyborem dla osób, które potrzebują mieć dostęp do różnych przedmiotów, takich jak np. kamera, portfel, telefon czy klucze. Z drugiej strony, duża torba podróżna może być lepsza, jeśli chodzi o przewożenie większych rzeczy.

Może duża torba podróżna i plecak?

Ostatecznie, wybór między plecakiem a dużą torbą podróżną zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb. Jeśli planujemy aktywny wypoczynek z długimi spacerami, plecak będzie lepszy, natomiast jeśli potrzebujemy przewieźć dużą ilość bagażu, wtedy torba podróżna może okazać się bardziej praktyczna.

Jest jeszcze jedna myśl, z której zresztą bardzo chętnie korzysta duża liczba podróżujących. Można skorzystać z obu rozwiązań. Duża torba podróżna może być idealnym bagażem, do którego będziemy pakować takie rzeczy, jak ubrania, także te nadmiarowe, potrzebne w razie załamania pogody czy kosmetyki. Z kolei wszystko, co może się przydać w trakcie zwiedzania, dobrze jest pakować od razu w plecak.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa