Dlaczego warto wybrać się do Międzygórza na wiosnę?

Dlaczego warto wybrać się do Międzygórza na wiosnę?

Dlaczego warto wybrać się do Międzygórza na wiosnę?

Międzygórze to niewielka wieś położona w województwie dolnośląskim, u podnóża Śnieżnika. Otoczenie pięknych gór, potoków i lasów – to ogromna zaleta tego miejsca. Powodów, dla których warto wybrać się do Międzygórza, jest jednak znacznie więcej. Poznaj je!

Słów kilka o Międzygórzu

Miejscowość ta mieści się w Sudetach Wschodnich na wysokości około 480-800 m n.p.m. Początkowo stanowiła jedynie osiedla założone przez drwali i węglarzy. Wydobywano w tym miejscu rudy żelaza, jednak po wojnie wydobycie upadło. Szybko doceniono potencjał turystyczny Międzygórza. W miejscowości zaczęły powstawać pensjonaty, karczmy, a także i stoki narciarskie i szereg przeróżnych atrakcji.

Obecnie działa niejeden hotel w Międzygórzu, a samo miasteczko doceniane jest przede wszystkim przez osoby, które kochają sporty zimowe, piesze wycieczki, a także ciszę i spokój. Międzygórze oferuje piękne widoki, wprost zapierające dech w piersiach.

Wiosna w Międzygórzu – co oferuje?

Do Międzygórza warto wybrać się tak naprawdę o każdej porze roku. Za wiosną również przemawia wiele zalet. Pierwsze słoneczne dni zapewniają niepowtarzalną atmosferę, pozwalają cieszyć się wspaniałą pogodą. Jeśli zależy Ci na odpoczynku, jest to wprost idealne miejsce.

Wiosną w Międzygórzu możesz wybierać się na spacery. To miasteczko to także świetna baza wypadowa na górę Śnieżnik, która jest najwyższym szczytem Masywu Śnieżnika. Wiosna może okazać się wprost idealną porą na zdobycie tego szczytu. Oprócz tego możesz wybrać się do ogrodu Bajek z dziećmi, na wodospad Wieliczki, Zaporę Wodną, a także szereg kościołów, których w Międzygórzu nie brakuje. Przy drodze głównej znajduje się np. kościół p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP, a wyżej świątynia pod wezwaniem świętego Krzyża.

Jeśli jesteś fanem kolarstwa i dużo jeździsz na rowerze, Międzygórze zdecydowanie może Cię zainteresować. Tutaj nie brakuje atrakcyjnych tras rowerowych i pięknych ścieżek. W okolicy znajdują się również lasy, liczne skałki i przeróżne szlaki turystyczne, nie tylko te, które prowadzą na górę Śnieżnik. Wybierz hotel w Międzygórzu i doceń wspaniały klimat, jaki zapewnia to niewielkie miasteczko!

Różne możliwości spędzenia czasu to główny powód, dla którego warto wybrać się do Międzygórza. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno aktywne osoby, które chętnie zdobywają szczyty czy spacerują, jak i ci, którzy nie przepadają za pieszymi wędrówkami, a jedyne, o czym myślą – to odpoczynek oraz spokój.

Gdzie nocować w Międzygórzu?

Jeśli szukacie miejsca z duszą, które będzie w stanie zapewnić Wam wygodny nocleg, jak i piękną lokalizację to polecamy Słoneczną Willę. Jest to pensjonat w Międzygórzu zlokalizowany u stóp masywu Śnieznika, który posiada bogata historię i wspaniałą obsługę.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa