Dlaczego warto odwiedzić Tajlandię zimą?

Dlaczego warto odwiedzić Tajlandię zimą?

Dlaczego warto odwiedzić Tajlandię zimą?

Zima kojarzy się ze śniegiem, mrozem i dość ponurą aurą. Osoby, które pragną uciec od takich warunków pogodowych, mogą wybrać się do tzw. ciepłych krajów. Jednym z nich jest Tajlandia położona w Azji Południowo-Wschodniej. Zimowe wakacje w tym miejscu oferują wiele ciekawych atrakcji.

Zimowe wakacje w Tajlandii – dlaczego warto?

Gdy w Polsce słupki rtęci spadają poniżej zera, w Azji Południowo-Wschodniej można liczyć na iście rajską pogodę. Z tego względu Tajlandia zimą stanowi doskonały kierunek podróży. Między listopadem a lutym, w kraju panuje tzw. pora ciepła i sucha, która gwarantuje najlepsze warunki atmosferyczne. W porównaniu z pozostałymi miesiącami nie jest zbyt gorąco – temperatury utrzymują się na poziomie około 30°C. Oczywiście, oznacza to, że wciąż jest bardzo ciepło, jednak nie na tyle, by upały utrudniały zwiedzanie czy komfortowy odpoczynek. Ponadto, o tej porze roku w Tajlandii można spodziewać się dużej ilości słońca – deszcze są bardzo rzadkie, dzięki czemu bez przeszkód można cieszyć się urlopem. Zima jest więc doskonałym momentem na poznanie tej części Azji. Panująca wówczas aura umożliwia wiele aktywności, w tym leniwy wypoczynek na rajskich plażach, zwiedzanie zabytków i odkrywanie miejscowej kultury oraz trekking po rozległych parkach narodowych pełnych dzikiej przyrody.

Planując termin zimowych wakacji w Tajlandii, należy zwrócić uwagę, do której części kraju chce się jechać. W listopadzie i grudniu warto wybrać się w północne i środkowe rejony kraju, a także na wybrzeże wschodnie lub południowo-zachodnie. Z kolei w styczniu i lutym na doskonałą pogodę można liczyć na obszarze praktycznie całego państwa.

Jakie miejsca warto odwiedzić w Tajlandii?

W trakcie polskiej zimy, w Tajlandii trwa pełnia sezonu turystycznego, co daje nieograniczony dostęp do wszystkich atrakcji tego kraju. Można więc zwiedzać, spacerować, uprawiać sporty (np. wodne) czy opalać się na jednej z rajskich plaż. Podczas wakacyjnego wyjazdu do tej części świata, warto jednak przede wszystkim odwiedzić Bangkok, czyli pełną kontrastów stolicę Tajlandii. Umożliwia to poznanie historii i kultury tego niezwykłego kraju. Oprócz nowoczesnych budynków można tam zobaczyć wielowiekowe zabytki, zwłaszcza buddyjskie i hinduistyczne świątynie, jak np. Wat Pho i Wat Arun. Istotnym historycznie miejscem jest też chociażby Wielki Pałac Królewski.

Tajlandia słynie też z wielu wspaniałych wysp. Pod tym względem, miejscami wartymi odwiedzenia są m.in. Phuket czy Ko Phi Phi. Pobyt na nich umożliwia nie tylko zwiedzanie, lecz także nieskrępowany kontakt z naturą i korzystanie z uroków plażowania w niesamowitych okolicznościach przyrody. Ich atrakcją są także miejscowe lokale gastronomiczne, serwujące regionalne specjały, co pozwala na poznanie bogatej kultury kulinarnej tego kraju.

Wakacje w Tajlandię zimą są więc doskonałą propozycją dla wszystkich osób, które chcą oderwać się od brzydkiej pogody. Taki wyjazd pozwala przenieść się do raju pełnego słońca i zapewnia mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa