Czy warto zmienić DJI Mini 2 na DJI Mini 3?

Czy warto zmienić DJI Mini 2 na DJI Mini 3?

Czy warto zmienić DJI Mini 2 na DJI Mini 3?

Mini to jedna z najbardziej znanych serii dronów marki DJI. Ostatnio na rynku pojawiły się drony DJI Mini 3, jako zastępstwo poprzedniego modelu – DJI Mini 2. Czy jest to model przełomowy, na który warto przesiąść się z poprzedniej propozycji DJI? Sprawdzamy, jakie są różnice pomiędzy wymienionymi dronami oraz jakie są dzisiaj koszty ich zakupu.

W czym przeważa DJI Mini 3?

Od razu należy zaznaczyć, że w DJI Mini 3 to pod wieloma względami dron bardzo podobny do swojego poprzednika. Oba drony cechują się bardzo niewielkimi wymiarami, dzięki czemu z powodzeniem można zabrać ze sobą sprzęt w każdą podróż. Ogólnie rzecz biorąc seria Mini to połączenie niewielkich wymiarów z wysokimi parametrami, co objawia się choćby wysokiej klasy kamerą oraz dużą liczbą systemów usprawniających poruszanie się dronem.

Przechodząc do różnic pomiędzy modelami DJI Mini 2 i 3, przede wszystkim należy wskazać na maksymalny czas lotu. O ile Mini 2 mógł się utrzymywać w powietrzu do 31 minut, o tyle w przypadku modelu trzeciej generacji jest to 38 minut. Co więcej, użytkownik może liczyć na łatwiejsze sterowanie Mini 3 za sprawą kompatybilności z kontrolerem DJI RC.

Jednocześnie warto wskazać, że waga urządzeń jest taka sama. Wykorzystują one te same aparaty, posiadają identyczne inteligentne tryby nagrywania i mają taki sam zasięg – 6 km. Jak zatem widać, różnice pomiędzy urządzeniami są niewielkie, przy czym Mini 3 to sprzęt o nieco lepszych parametrach. Jaka jest różnica w cenie? To zależy od sprzedawcy, ale zwykle sięga 800-900 zł. Zestawiając różnice pomiędzy Mini 2 i Mini 3 oraz ceny obu dronów, stwierdzamy, że wymiana modelu z 2 generacji na najnowszy DJI Mini raczej nie ma sensu. Natomiast jeśli nie posiadasz drona i zastanawiasz się, którą wersję wybrać, zapewne lepszy będzie najnowszy DJI Mini 3.

DJI Mini 3 Pro

Warto wspomnieć, że poza standardowym DJI Mini 3, producent zaoferował również wersję Pro. W tym przypadku mówimy już o bardzo dużych różnicach w parametrach, a także w cenie sprzętu. Urządzenie nagrywa w jakości 4K/60 fps wobec 4K/30 fps w Mini 2 i standardowym Mini 3. Zastosowano rzecz jasna 4-osiowy gimbal. Ponadto DJI Mini 3 Pro umożliwia nagrywanie w wielu dodatkowych trybach, takich jak Timelapse, MasterShotz, czy FocusTrack. Co więcej, zasięg jego lotu to aż do 8 km, a użytkownik korzysta z podglądu na ekranie jakości 1080p wobec 720p u poprzednika i w wersji standardowej Mini 3. Warto wspomnieć też o dodaniu do dolnych czujników wykrywania przeszkód również czujników przednich i tylnych.

Cena DJI Mini 3 Pro jest wyższa od ceny DJI Mini 2 nawet o niespełna 2000 zł. Jednak w tym przypadku mamy do czynienia z urządzeniami z zupełnie innych klas. Mini 3 Pro to sprzęt bardzo zaawansowany, dający użytkownikowi nieporównywalnie większe możliwości. Jeśli zebrałeś już pierwsze doświadczenia z Mini 2 i chcesz przejść na wyższy poziom, naszym zdaniem jak najbardziej warto zamienić model drugiej generacji na DJI Mini 3 Pro. Jest to opłacalna inwestycja, której nie pożałujesz.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa