Co warto zobaczyć w Jarocinie? Regionalne atrakcje.

Co warto zobaczyć w Jarocinie? Regionalne atrakcje.

Co warto zobaczyć w Jarocinie? Regionalne atrakcje.

Jarocin jest średniowiecznym polskim miastem, które mieści się w województwie wielkopolskim. W związku z długą historią tego miejsca, znajdziemy w nim wiele zabytków i atrakcji turystycznych, które zachwycą nie tylko wzrok, ale również pozostałe zmysły. Oto Jarocin - atrakcje turystyczne, które w nim znajdziemy!

Zabytkowe budowle z okresu średniowiecza - Jarocin atrakcje

Gdy wynajmiemy hotel w Jarocinie w dogodnej dla nas lokalizacji, możemy rozpocząć podróż przez dzieje. Świetnym punktem początkowym będzie jarociński rynek, a przede wszystkim mieszczący się na nim Ratusz Staromiejski. Jest to budowla powstała na przełomie XVIII i XIX wieku. Po przeprowadzeniu renowacji w 2006 roku budynek prezentuje się naprawdę niezwykle. Mieści się w nich siedziba władz miejskich oraz Muzeum Regionalne.

Jarocin jest znany jednak przede wszystkim ze swojej roli w rozwoju polskiej kultury rockowej. Nie brakuje tutaj również różnego rodzaju odniesień do tego gatunku muzycznego. Jednym z nich - zdecydowanie wartym odwiedzenia - będzie Spichlerz Polskiego Rocka, który mieści się na ulicy Poznańskiej. Po zameldowaniu się w hotel Jarocin możemy udać się w to ciekawe miejsce. Poświęcone jest ono historii polskiego rocka oraz edycjom jarocińskich festiwali muzycznych.

Równie interesującym elementem miejskiego krajobrazu w Jarocinie jest pomnik glana, postawiony na skrzyżowaniu ulic Świętego Ducha i Poznańskiej. Znajduje się więc nieopodal wspomnianego wyżej Spichlerza Polskiego Rocka. Prosto stamtąd możemy więc udać się na miejsce i zrobić sobie zdjęcie z figurą potężnego buta, który naturalnie odwołuje się do charakterystycznego ubioru największych fanów muzyki rockowej.

Nie samym rockiem miasto żyje - czyli zabytki i hotele w Jarocinie

Oprócz wspomnianych wyżej elementów kultury rockowej i ratusza, warto udać się również w okolice ulicy Zamkowej, gdzie mieści się majestatyczny Pałac Radolińskich w Jarocinie. Jest on neogotycką budowlą, powstałą w połowie XIX wieku - nadal jednak zachwyca swoimi niezwykłymi elementami. W jego pobliżu znajdziemy również najdłuższą aleję grabową na terenie Polski.

Jarocin hotele - ale nie tylko. Spacerując ulicami tego urokliwego miasta warto zajrzeć również do zabytkowych budowli, takich jak Skarbczyk przy ulicy Poznańskiej lub Kościół Św. Marcina - który wybudowany został na początku XVII wieku. Charakteryzuje się więc wyjątkowym, barokowo-rokokowym stylem. Jeśli z kolei zawędrujemy w okolice Kościoła Chrystusa Króla lub jarocińskiego dworca kolejowego - również nie pożałujemy. Mimo że są to budowle stosunkowo nowe - to wciąż potrafią zachwycić swoim niezwykłym wyglądem, jakby wyjętym z początków ubiegłego wieku.

Nie ma co się jednak oszukiwać - żeby zwiedzić ze spokojem wszystkie warte uwagi miejsca w Jarocinie i nacieszyć się pobytem w takim stopniu, w jakim tylko można to zrobić, niezbędny będzie nam nocleg. Na szczęście jeśli chodzi o Jarocin hotele proponują tutaj naprawdę wysoki poziom i komfort, a także zaskakująco przystępną cenę.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa