Ciekawostki o Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Ciekawostki o Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Ciekawostki o Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Zjednoczone Emiraty Arabskie to bardzo wyjątkowy kraj. Znajduje się on na terenach pustynnych. Emiraty Arabskie dzięki ogromnym złożom ropy naftowej weszły na szczyt, jeśli chodzi o zamożność i bogactwo kraju. Dubaj jest stolicą ZEA i najczęściej odwiedzanym miastem.

Początkowo Zjednoczone Emiraty Arabskie były wielką pustynią. Jednak odkryte tu złoża ropy naftowej oraz pokłady złota wyniosły ten kraj na szczyt bogactwa. Dziś słynie z przepychu mieszkających tu szejków. Budowane hotele są najokazalsze i najbardziej luksusowe na całym świecie. Tak samo jak linie lotnicze, kuszące turystów niezwykłą wygodą lotu, a także oferowanymi na pokładzie udogodnieniami.

Emiraty Arabskie mają ponad 5 mln mieszkańców, jednak zaledwie 12% to rdzenni mieszkańcy kraju. Jest tu również wielu miliarderów, bo aż ponad 60 000.

Emiraty Arabskie to kraj muzułmański. Jest to związane z wieloma ciekawymi zakazami, czy zwyczajami. Poznajmy niektóre z nich.

Życie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Kraj ten posiada system bardzo srogich kar — dożywotnie więzienie, a nawet kara śmierci przez ukamienowanie lub ścięcie. W związku z tym kraj ten może poszczycić się najmniejszym odsetkiem przestępstw na świecie.

ZEA stawia bardzo na politykę prorodzinną i wysoce nagradza osoby mające potomstwo i wchodzące w związek małżeński. Każda rodzina po urodzeniu dziecka dostaje 50 000$. Mało tego każda para młoda dostaje od Państwa wille oraz 19 000$ w gotówce. Jedynym warunkiem otrzymania takiej gotówki jest posiadanie obywatelstwa kraju. Wynagrodzenia są tu również bardzo wysokie — urzędnik państwowy otrzymuje pensję od 10 000 $ wzwyż.

Koran pozwala na posiadanie 4 żon, jednak pomału widać trend odchodzenia z tego przywileju. Tylko bogaci szejkowie posiadają wiele żon, zwykli obywatele stawiają raczej na monogamię.

Małżonkowie znają się już od najmłodszych lat. To rodzina decyduje, jakie powstaną małżeństwa. Dzieci znają się i przebywają ze sobą od wczesnego dzieciństwa, a gdy osiągną odpowiedni wiek, pobierają się. Za zdradę lub związek pozamałżeński można dostać karę więzienia.

Mężczyzna podczas oświadczyn daje swojej wybrance w prezencie 5 kg złota.

Czego nie wolno robić w Zjednoczonych Emiratach Arabskich?

W związku z religią istnieje tu wiele zakazów. Jednym z ciekawszych jest zakaz spożywania alkoholu. Nie można także fotografować kobiet, ani mieszkań szejków. Dubaj nie jest także przyjazny dla autostopowiczów, ponieważ taka forma podróży jest zakazana.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich istnieje również zakaz korzystania z portali społecznościowych, ponieważ czai się w nich zło.

Ciekawostki o Emiratach Arabskich

  • Największą atrakcją sportową są wyścigi wielbłądów.
  • Z racji wielkich upałów, jakie tutaj panują, przystanki autobusowe posiadają klimatyzację.
  • Dubaj to miasto, gdzie jest najprawdopodobniej najdroższa na świecie pitna woda. Trzeba za nią zapłacić naprawdę spore pieniądze
  • W ZEA istnieje bardzo zarysowany podział na kobiety i mężczyzn. Nawet w taksówkach miejsce kobiet i mężczyzn jest odgrodzone.
  • Dubaj do 2015 roku nie posiadał kodów pocztowych, a ulice nie były oznaczane. Początkowo Dubaj był wioską rybacką, jednak rozkwit miasta, powstanie sztucznych wysp sprawiło, że coraz trudniej było się po mieście poruszać. Dopiero w 2015 roku budynki miały nadane numery.
  • Dubajskie Wyspy Palmowe są widoczne z kosmosu - sztucznie uformowane wyspy w kształcie, np. palmy są widoczne nawet z kosmosu. Na wyspach tych znajdują się luksusowe hotele.
  • Dubai Aquarium to jeden z większych i najbardziej widowiskowych obiektów tego typu. Można w nim podziwiać niesamowite okazy fauny i flory wodnej z całego świata.

Podsumowanie

Wybierając się na wycieczkę do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, warto wcześniej sprawdzić, jakie w kraju panują zasady. Szczególnie że wiąże się to również z inną religią. Zachowania, które u nas są normalne (np. robienie zdjęć), tam może być zakazane, a nas może czekać za to więzienie i nieprzyjemności. ZEA to bardzo ciekawy kraj, dlatego z pewnością spędzimy tu miły czas, a widoki, jakie tu zobaczymy, zapadną w naszej pamięci do końca życia.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa