Buty trekkingowe damskie — jakie wybrać?

Buty trekkingowe damskie — jakie wybrać?

Buty trekkingowe damskie — jakie wybrać?

Coraz częściej sprzedawcy na pytanie, jakie obuwie jest poszukiwane przez klienta słyszą, że trekkingowe damskie. Dzieje się tak dlatego, że coraz więcej kobiet wyrusza w góry lub też wybiera piesze wycieczki jako metodę ucieczki od zgiełku miasta. Buty trekkingowe damskie występują więc coraz częściej w sporej liczbie wariantów. Jest to po prostu odpowiedź producentów na zapotrzebowanie. Pozostaje więc pytanie jak skutecznie wybrać obuwie trekkingowe damskie?

Buty trekkingowe damskie niskie i wysokie — najważniejsze różnice

Różnica pomiędzy obuwiem niskim i wysokim polega po pierwsze oczywiście na wysokości cholewki. Jest to część buta, która okrywa stopę i może ona mieć różną długość zależnie od modelu. Wybór między niskimi butami trekkingowymi damskimi a wysokimi zależny jest głównie od ich wykorzystania. W przypadku wypraw na trasy, które są nie do końca znane lub strome polecane jest wybranie wysokich butów.

Buty trekkingowe damskie niskie będą idealnym rozwiązaniem w przypadku, gdy szczególnie ważna jest stabilizacja stopy. Ma to spore znaczenie w przypadku osób, które dopiero chcą zacząć swoją przygodę z pieszymi wyprawami. Poza tym po pewnym czasie spaceru odbywanym w butach trekkingowych damskich krótkich można zauważyć, że wentylacja stoi na wyższym poziomie, niż w przypadku tych z dłuższą cholewką.

Warto też mieć na uwadze, że buty trekkingowe damskie powinny być lekkie. Jednak nie ma największego znaczenia ile obuwie waży po uniesieniu go ręką, a to jakie są odczucia na stopach po spacerze. Jeśli but po spacerze dalej wydaje się być wygodny i lekki to oznacza, że dobrany został odpowiedni model.

Buty trekkingowe damskie zimowe i letnie — jak dopasować buty w góry do pory roku?

Wybór obuwia często zależny jest też od pory roku, w której ma być ono najczęściej użytkowane. Buty trekkingowe damskie zimowe często charakteryzują się wysoką cholewką. Dzięki niej można zabezpieczyć się przed przemoknięciem, ponieważ ryzyko wpadnięcia śniegu do wewnątrz jest minimalizowane. Rozsądnym pomysłem może być również znalezienie butów trekkingowych ocieplanych damskich. Idąc w góry często można spotkać się z niską temperaturą. Dobranie odpowiednich butów może zapewnić ciepło także pozostałym partiom ciała. Niemal każdy spotkał się kiedyś z przeszywającym zimnem idącym od stóp spowodowanym źle dobranym obuwiem.

Buty trekkingowe damskie ocieplane nie będą natomiast idealnym pomysłem na pozostałe pory roku. Latem dalej jednak nie można zapomnieć o najważniejszych zasadach. Warto więc wzbogacić swoją garderobę o dodatkowe buty trekkingowe damskie letnie. Używanie tych typowo zimowych w ciepłą temperaturę może spowodować przegrzanie stóp. Trzeba jednak pamiętać, że górskie tereny nawet w ciepłe pory roku są wyzwaniem, więc ubranie butów trekkingowych na lato będzie idealnym rozwiązaniem.

Dla niektórych osób świetnym pomysłem może być sprezentowanie sobie butów trekkingowych damskich całorocznych. Chcąc takie zakupić trzeba jednak dokładnie przeanalizować, jakie są najważniejsze potrzeby i w jaką aurę zazwyczaj wychodzi się na szlak. Łatwiej może być czasami znaleźć obuwie, które jest idealne na co najmniej pół roku, jak buty trekkingowe damskie wiosna lato.

Buty trekkingowe damskie — jak dobrać rozmiar?

Właściwie każdy dobrze zaopatrzony sklep posiada buty trekkingowe damskie 37, 38, 39, 40. Dzięki temu spora liczba kobiet jest w stanie odpowiednio i szybko dobrać obuwie do swojego rozmiaru. Na szczęście profesjonalne sklepy posiadają również buty trekkingowe damskie 36, które są niezbędne dla osób o mniejszych wymiarach stopy. Posiadając większy rozmiar trzeba nieraz poszukiwać butów trekkingowych damskich 41, by okazały się one wygodne. Mając to na uwadze trzeba pamiętać, że ten rodzaj obuwia koniecznie musi dobrze przylegać do stopy, by spełniał swoją rolę.

Każdy model buta posiada inne cechy. W związku z tym trzeba podchodzić indywidualnie do każdego z nich. Co najważniejsze, but nie może być zbyt duży, by stopa nie przemieszczała się wewnątrz. Podobnie również za małe obuwie spowoduje dyskomfort. Może być one przyczyną powstania odcisków.

Najczęściej obok zdjęć na stronie internetowej można odnaleźć tabelę rozmiarów, która pomoże dokładnie sprawdzić jaki rozmiar jest tym szukanym. Wystarczy więc miarką krawiecką odmierzyć długość stopy i porównać go z wymiarami odnotowanymi w tabelach producentów. Warto też wziąć pod uwagę grubość skarpet, które są najczęściej zakładane na piesze wędrówki. Na ogół są one grubsze niż te ubierane na co dzień.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa