Atrakcje Japonii, których nie znajdziesz w przewodnikach

Atrakcje Japonii, których nie znajdziesz w przewodnikach

Atrakcje Japonii, których nie znajdziesz w przewodnikach

Japonia budzi zainteresowanie od lat, a odkąd otworzyła się na turystykę, zaczęły „zalewać” ją tłumy turystów z różnych części świata. Jest to kraj kwitnącej wiśni, z niezwykle ciekawą kulturą, piękną architekturą, nietypowymi zabytkami.

Nie ma chyba osoby, która nie doceniłaby potęgi i piękna japońskich krajobrazów. Ponadto można liczyć na bogactwo i różnorodność atrakcji, dzięki czemu podróżowanie po tym kraju to czysta przyjemność. Warto zobaczyć nie tylko topowe miejsca, ale też te miej znane, które zdają się być jeszcze bardziej fascynujące.

Poznaj nieznane atrakcje Japonii

Wycieczki do Japonii same w sobie są czymś niezwykle ekscytującym, nawet najbardziej popularne atrakcje robią ogromne wrażenie. Warto jednak wiedzieć, że jest multum mniej znanych miejsc, które warto odwiedzić. Do jednego z nich zaliczyć można Kawiarnię Wampirów, czyli gotycki raj dla miłośników Draculi. Inną opcją będzie kawiarnia potworów Kawaii Monster Cafe, do której wchodzi się przez usta potwora, a po wejściu można wybrać jedną z czterech jeszcze bardziej intrygujących sekcji gastronomicznych. Ciekawą atrakcją jest Wieża Kapsuł Nakagin Capsule Tower, która przedstawia architekturę Metabolizmu.

Miłośnicy japońskich towarów elektronicznych będą schwyceni czasem spędzonym w dzielnicy Akihabara. Elektryczne Miasto Akihabara w Tokio przyciąga tłumy turystów z całego świata, można tam zobaczyć cosplayerów ze swoich ulubionych anime i mang. Jeśli ktoś chce odkryć zakamarki Japonii, przy okazji aktywnie wypocząć i podziwiać przepiękne widoki, to powinien wybrać się na Górę Fudżi, czyli do siedziby bóstw shinto.

Góra Fudżi – historia, ciekawostki, atrakcje

Dawniej góra mogła być odwiedzana wyłącznie przez duchownych, ale obecnie każdy może zdobyć najwyższy szczyt japoński, a na najpiękniejsze krajobrazy można liczyć o wschodzie słońca. Góra Fudżi ma aż 3776 m n.p.m., a zdobycie najwyższego punktu wiąże się z niemałym ryzykiem, szczególnie od października do czerwca ze względu na trudne warunki pogodowe. Z tego powodu szlak turystyczny jest otwarty tylko od lipca do września.

W Hokkaido turystyka dopiero się rozwija, ale warto odwiedzić to miejsce ze względu na dzikość wyspy, niedostępne góry, race źródła, lodowe rzeźby. W Okinawie można zobaczyć Japonię z zupełnie innej strony, z dala od zgiełku miasta i działalność człowieka. Do dyspozycji są przepiękne plaże, lasy, dżungle, tropikalne rośliny, turkusowa woda, skaliste klify. Niewielu turystów odwiedza kurort na szczycie wulkanu Naruko – w wyniku jego erupcji powstało kwaśne jezioro Katanuma zamieszkiwane wyłącznie przez bakterie. Ciekawym miejscem jest region słynący z hodowli jedwabników – Shirakawa. Z kolei w Beppu znajdują się naturalne baseny z kolorową wodą, gdzie można zrelaksować się w gorących źródłach.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa