Aparat ortodontyczny - wszystko co musisz wiedzieć

Aparat ortodontyczny - wszystko co musisz wiedzieć

Aparat ortodontyczny - wszystko co musisz wiedzieć

Proste, śnieżnobiałe zęby są marzeniem każdego z nas. Niestety większość ludzi nie posiada takich naturalnie. Na szczęście z pomocą przychodzą ortodonci, którzy mają swoje sposoby na uszeregowanie zębów. Z czasem jest ich coraz więcej i każdy może znaleźć coś dla siebie…

Jeszcze do niedawna walka o prosty zgryz kojarzyła się z wielkimi, nieestetycznymi drutami i strasznym bólem. Często również, aby podjąć się leczenia konieczne było wyrwanie zdrowych zębów co na ten moment wydaje się całkowitym absurdem. Samo leczenie trwało czasami nawet kilka lat, a przez ten czas osoba posiadająca aparat odczuwała dyskomfort spowodowany nieestetycznym metalem na zębach. No cóż… Czasy się nieco zmieniły. Wygląd to bardzo ważny aspekt o który coraz bardziej się dba. Prosty zgryz jest czymś tak oczywistym jak codzienne mycie zębów czy kąpiel. Technika idzie do przodu dzięki czemu nowoczesne aparaty są praktycznie niewidoczne i dużo bardziej efektywne. Czas leczenia znacznie się skrócił, a mniejszy nacisk na zęby jest dużo mniej bolesny. Niektórym wydawać by się mogło że czym mocniejszy nacisk tym szybszy czas leczenia. Nic bardziej mylnego! Przy silnym nacisku organizm uruchamia czynności obronne i stawia opór przez co cały proces leczenia znacznie się wydłuża.

Niewidoczne aparaty - ortodoncja kraków

Zwykłe metalowe aparaty dawno przeszły do lamusa. Coraz częściej za to możemy spotkać się z aparatami estetycznymi, które wyglądają znacznie lepiej, a często nawet są całkiem niewidoczne. Takie aparaty robią furorę wśród celebrytów, aktorów, dziennikarzy i innych osób publicznych, które z różnych względów chcą aby proces leczenia był szybki i nie rzucający się w oczy. Jednym z tego rodzaju aparatów jest aparat kompozytowy. Jego zamki wykonane są z wysokiej jakości materiału jakim jest jak sama nazwa wskazuje – kompozyt. Dzięki temu aparat jest dużo mniej widoczny i nie rzuca się w oczy. Kolejnym rodzajem aparatów estetycznych jest aparat szafirowy. Zamki wykonane są z monokryształu, dzięki czemu zlewają się idealnie z kolorem zęba. Jeśli do zamków kryształowych również zostanie dobrany powlekany łuk estetyczny to to, że nosimy aparat ortodontyczny jest wręcz niewidoczne. Kolejnym hitem w estetycznej ortodoncji jest aparat lingwalny. Ten znacząco różni się od wcześniej wymienionych typów ze względu na sposób montażu. Jest on bowiem klejony od wewnętrznej strony zębów (strony języka). W wielu przypadkach pozwala również na skrócenie czasu leczenia. Dzieje się tak dzięki montowaniu zamków blisko tzw. „centrum oporu” zęba. Korygowanie zgryzu przebiega szybciej, a co ważniejsze dużo rzadziej powoduje ból. Wszystkie wyżej wymienione aparaty ortodontyczne oferuje CMPdent - gabinet stomatologiczny w Krakowie.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa