Wyprawa do Karakorum - najpiękniejszego szlaku górskiego świata

Wyprawa do Karakorum - najpiękniejszego szlaku górskiego świata

Wyprawa do Karakorum - najpiękniejszego szlaku górskiego świata

Pomysłów na egzotyczne wyjazdy jest bardzo wiele również dla osób szukających prawdziwych wypraw ze wspinaczką górską. Świetnym miejscem na taką podróż jest Karakorum – pasmo górskie uważanego za najpiękniejsze na świecie.

Wspinaczka wśród azjatyckich gór - Karakorum

Dla osób preferujących aktywny wypoczynek, zwiedzanie i poznawanie świata znacznie ciekawszym rozwiązaniem będzie trekking w jednej z najpiękniejszych okolic na świecie – Karakorum. Ten łańcuch górski leżący na pograniczu Indii, Pakistanu i Chin, jest drugim po Himalajach pod względem wysokości na Ziemi. Karakorum zachwyca przede wszystkim różnorodnością krajobrazu. Karakorum to kolebka kontrastów, a to one najbardziej elektryzują podróżników. Udając się w to miejsce, znajdziemy się w doborowym towarzystwie lodowca Baltoro oraz wielu sześcio- siedmio- i ośmiotysięczników, które znajdują się tuż obok siebie. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na trekking, bo trasa jest nie mniej zróżnicowana niż krajobraz, a okolica będzie nas stale zaskakiwać (oczywiście w pozytywny sposób).

Jedną z największych atrakcji jest odwiedzenie legendarnej Concordia, czyli tzw. Sali Tronowej Bogów, z której doskonale widoczne są pobliskie szczyty (m.in. Broad Peak, K2, Gasherbrum IV i jego Świetlista Ściana i inne niesamowite szczyty). Wyjazd do Karakorum daje możliwość doświadczenia nie tylko niesamowitych widoków, ale także okazję przebywania w miejscu niemal odizolowanym od zewnętrznego świata. Podróż daje również możliwość swoją sprawność, np. podczas przejścia przełęcze Gondogoro. Najlepszym rozwiązaniem na podróż jest skorzystanie z usług biura podróży bądź przewodników, którzy będą towarzyszyć naszej grupie. Zapewni to bezpieczeństwo oraz pomoże dowiedzieć się wielu ciekawych faktów o okolicy.

karakorum-sunsara-lato-2019-20-min.jpg

Egzotyczna podróż z organizatorem czy samodzielnie?

Wyjazd w Karakorum to bez wątpienia prawdziwa gratka dla podróżników. Często jednak z takimi wyjazdami wiąże się wiele formalności towarzyszących przygotowaniom, transportowi oraz samemu pobytowi zwłaszcza, kiedy decydujemy się na wyjazd organizowany samodzielnie. Aby dostać się na miejsce, będziemy potrzebowali wykonać 3 lub 4 loty oraz podróż po części Pakistanu lub Indii. Miejscowa ludność jest co prawda przyjaźnie nastawiona do turystów, ale z powodu różnic kulturowych i językowych mogą niekiedy pojawić się problemy komunikacyjne. Znacznie bezpieczną opcją jest skorzystanie z usług biura podróży. Organizacja wypraw i wspinaczek nie jest priorytetem wszystkich biur, jednak niektóre firmy, jak np. Sunsara skupiają się właśnie na takich egzotycznych warunkach.

Dlaczego warto wybrać się do Karakorum z agencją wyprawową Sunsara?

Podróż z Sunsara zorganizowana jest w taki sposób, aby każdy z turystów mógł czuć się bardzo bezpiecznie. Samolot, którym podróżujemy, ląduje na lotnisku w Islamabadzie, czyli na terenie bardzo spokojnego i czystego miasta. Poza oczywistymi różnicami pod względem architektury i napisów Islamabad przypomina europejskie miasta. Poza tym w oczy rzuca się bardzo dobra jakość dróg i sprawnie funkcjonująca komunikacja miejska. Bezpieczeństwo na jeszcze wyższym poziomie zapewniają strzeżone hotele, w których zakwaterowani są podróżnicy. W rejonach trekkingowych spotkamy wojsko. Niech to jednak nikogo nie zmyli – żołnierze są bardzo przyjaźnie nastawieni do turystów, a ich zadaniem jest jedynie nadzorowanie porządku na trasie.

karakorum-sunsara-lato-2019-63-min.jpg

Karakorum – aktywna podróż życia

Wyjazd z biurem podróży do Karakorum daje gwarancje, że uda się odwiedzić wszystkie najciekawsze miejsca w okolicy. Wyjazd zaplanowany jest w taki sposób, aby jak najlepiej wykorzystać trzytygodniowy czas podróży. Podczas wędrówki podróżnicy śpią w namiotach, a posiłki przygotowywane są w obozowej kuchni. Podróż to nie tylko trekking, atrakcje i możliwość podziwiania krajobrazu. Małe grupy podróżują razem z przewodnikiem.Wycieczka zakłada pokonywanie pieszo długich dystansów, jednak tempo podróży dostosowane jest do możliwości podróżników. . Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do odwiedzenia strony agencji wyprawowej Sunsara

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa