Bieżnia elektryczna czy magnetyczna?

Bieżnia elektryczna czy magnetyczna?

Bieżnia elektryczna czy magnetyczna?

Chciałbyś zacząć ćwiczyć, jednak w grę wchodzi wyłącznie aktywność w domowym zaciszu? Tak samo dobrze jak rower treningowy stacjonarny, sprawdzi się bieżnia. Poznaj różnicę między modelem elektrycznym i magnetycznym, a następnie dokonaj wyboru.

Zalety bieżni elektrycznej i magnetycznej – porównanie

Bieżnia to sprzęt domowy, dzięki któremu zaczniesz prowadzić aktywny tryb życia – niezależnie od warunków panujących na zewnątrz. Tak jak istnieje rower stacjonarny magnetyczny i elektryczny, tak samo istnieje bieżnia w wersji magnetycznej i elektrycznej.

Bieżnia elektryczna to urządzenie, które do działania wymaga energii elektrycznej. Wystarczy więc podłączyć ją do prądu, aby napędzić taśmę i zacząć biegać. Natomiast bieżnia magnetyczna wymaga energii mięśni biegacza – poprzez bieg dochodzi do wprawienia taśmy w ruch.

Na korzyść bieżni elektrycznej przemawia:

  • możliwość wymuszenia tempa biegu – użytkownik musi dostosować się do tempa ustawionego na maszynie, bo w przeciwnym razie upadnie,
  • duża funkcjonalność – sprzęt można dopasować do indywidualnych potrzeb, np. poprzez ustawienie kąta taśmy (może to imitować bieg pod górę), wybór odpowiedniego zakresu szybkości.

Atutem bieżni magnetycznej jest:

  • dostosowanie tempa do własnych możliwości – szybkość przesuwania się taśmy zależy od prędkości biegu,
  • atrakcyjna cena – bieżnia magnetyczna, podobnie jak rower stacjonarny magnetyczny, będzie tańsza od wersji elektrycznej.

Jeśli zastanawiasz się, który sprzęt będzie lepszym wyborem, trudno odpowiedzieć na to pytanie. Wiele zależy od indywidualnych preferencji i możliwości, np. budżetu.

Na pewno bieżnia magnetyczna będzie dobrym wyborem dla początkujących lub osób, które nie są do końca przekonane czy taka aktywność im odpowiada.

Sport to zdrowie

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj bieżni się zdecydujesz (a może będzie to rower stacjonarny magnetyczny), warto ćwiczyć. Regularny trening to wiele korzyści – nie tylko dla zdrowia. Uprawiając tego rodzaju aktywność systematycznie, możesz liczyć między innymi na:

  • redukcję zbędnych kilogramów lub utrzymanie wagi w ryzach,
  • mniejsze przeciążenia stawów w porównaniu z bieganiem w terenie,
  • poprawiasz ogólną kondycję,
  • zwiększasz wydolność organizmu.

Jeżeli więc chcesz osiągnąć korzyści prozdrowotne, przekonaj się do bieżni lub wybierz rower treningowy stacjonarny. Zainwestuj w odpowiedni model, a następnie ułóż swój plan treningowy. Szybko zauważysz pierwsze efekty.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa