Zimowy weekend w Międzyzdrojach

Zimowy weekend w Międzyzdrojach

Zimowy weekend w Międzyzdrojach

Nie tylko latem, ale też w chłodniejsze pory roku sporo osób wyrusza nad polskie morze. Bałtyk ma w sobie wyjątkowy urok, który przyciąga jak magnes kolejnych turystów. Oprócz walorów turystycznych duże znaczenie maja także kwestie zdrowotne, dlatego po większą dawkę jodu przyjeżdża się wtedy, kiedy nastają jesienno-zimowe chłody.

Międzyzdroje - tu się dobrze odpoczywa!

Jest wiele miejscowości nadmorskich, ale są takie, które są szczególnie popularne. Jednym z takich miejsc są właśnie Międzyzdroje umiejscowione na malowniczej wyspie Wolin, słynące z bardzo dobrego mikroklimatu z solanką i borowiną. Nie brakuje też bogatej sieci komfortowych hoteli , pensjonatów i prywatnych kwater z miłą i fachową obsługą. Nie można również narzekać na brak klimatycznych kawiarenek, restauracji i pubów, gdzie serwuje się aromatyczne kawy, herbaty, pyszne desery i dania regionalne. Grzane wino, Kto ma ochotę na miejscowe specjały, powinien udać się do jednej z kilku smażalni ryb, umiejscowionych przy przystani rybackiej. Gorąca ryba prosto z kutra smakuje zawsze, ale w chłodne dni taki posiłek ceniony jest jeszcze bardziej. W Międzyzdrojach nie można się nudzić, nawet zimą. Niewątpliwym atutem zimowego pobytu nad Bałtykiem są zniżki w hotelach i pensjonatach. niektóre z nich proponują swoim klientom ciekawą ofertę, np. śniadanie w cenie noclegu lub dodatkowe zabiegi SPA. Tańsze jest również wyżywienie, dlatego jadąc do Międzyzdrojów zimą można więcej wydać na drobne przyjemności, oszczędzając na samym pobycie.

Gdzie można zanocować?

Propozycji jest dużo, a jedną z nich warto szczególnie przedstawi bliżej.To komfortowy Hotel SPA w Międzyzdrojach Vestina położony w dogodnym miejscu dla turystów lubiących spędzać czas na plaży – tylko 50 km od morza. Drugim walorem tego miejsca jest bliskość Wolińskiego Parku Narodowego, a stąd tylko o krok o d wielu atrakcji nadmorskiej promenady. Każdy, kto szuka prawdziwego odpoczynku, może liczyć na pełną regenerację sił i relaks na łonie natury. Nie brakuje tu również wielu tras spacerowych i biegowych, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie aktywnego spędzania czasu. Można też liczyć na atrakcyjne pakiety SPA w Międzyzdrojach, które powinny zaciekawić każdego turystę. Zależnie od rodzaju pakietu można liczyć na różne dodatkowe atrakcje w cenie, np. 10% zniżki na masaże czy wstęp do strefy Wellness. Warto więc zapoznać się z ofertą i zaplanować miły czas nad Bałtykiem.

Atrakcje turystyczne Międzyzdrojach

Wyspa Wolin zachęca do zwiedzania także zimą. Może nie spotka się już na plaży i na ulicach aktorów oraz producentów filmowych, którzy przyjeżdżają w te strony na początku lipca na słynny Festiwal Gwiazd, ale jest wiele innych atrakcji. Można skorzystać z bogatej oferty kulturalnej miasta. Jeśli ktoś chce zobaczyć najciekawsza odcinki wybrzeża klifowego oraz unikatowe gatunki fauny i flory, powinien wybrać się na wycieczkę po wolińskim parku krajobrazowym. 11 hektarów wzniesień oraz liczne atrakcje po drodze, np. Pokazowa Zagroda Żubrów zachęcają odo eksplorowania zakamarków tego miejsca. Z kolei przy bramie wejściowej parku zaczynają się trzy atrakcyjne szlaki, prowadzące na Gosań, do turkusowego jeziorka czy na Piaskową Górę.

Zimowe romantyczne spacery

Będąc w Międzyzdrojach warto tez przejść się po zabytkowej części miejscowości. Stare kamienice i inne budowle wyglądają zjawiskowo, nie tylko w promieniach letniego słońca ale też w zimowej szacie. Kiedy znudzą się nam spacery, warto odwiedzić Muzeum Figur Woskowych, gdzie znajduje się ok. 100 figur znanych osobistości np. sportowców czy aktorów. Można też wejść do Planetarium, jednego z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Z kolei nowoczesne Oceanarium o powierzchni 3000 m2 kusi turystów do zanurzenia się w wodny świat mórz i oceanów świata, zamkniętych za olbrzymimi, szklanymi zbiornikami.

Międzyzdroje warto poznawać w każdą porę roku. Jeśli ktoś szuka miejsca osobliwego o niezliczonych atrakcjach turystycznych i bardzo dobrym mikroklimacie, to ta miejscowość jest godna polecenia.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa