Jurata? Jastarnia? Władysławowo? Którą miejscowość wybrać na wakacje?

Jurata? Jastarnia? Władysławowo? Którą miejscowość wybrać na wakacje?

Jurata? Jastarnia? Władysławowo? Którą miejscowość wybrać na wakacje?

Polskie morze jest piękne o każdej porze roku, jednak największą ilość turystów przyciąga w okresie letnim, podczas trwania wakacji. W tym czasie nawet niewielkie miejscowości tętnią życiem i rozwijają swoją infrastrukturę. Jeśli ktoś waha się, czy na wakacje wybrać Juratę, Jastarnię czy Władysławowo, powinien jeszcze na etapie planowania wczasów rozwiać swoje wątpliwości.

Władysławowo

Władysławowo to miejscowość nadmorska, która w sezonie letnim wprost tętni życiem. Panuje to spory tłok, dlatego miejsc noclegowych w tej miejscowości warto szukać wcześniej. We Władysławowie latem nie można się nudzić - turystów zachęca szeroka i czysta plaża, na której każdy znajdzie dla siebie miejsce. W mieście pełno jest urokliwych knajpek i kawiarni, dlatego o wyżywienie nie trzeba się martwić.

Turystów w szczególności zachęca smażona ryba, która trafia na stoły prosto z porannego połowu. Władysławowo jest bardzo dobrą bazą wypadową do zwiedzania Trójmiasta oraz Półwyspu Helskiego - jest stąd wszędzie blisko i to zarówno pociągiem, jak i autobusem czy samochodem. Jeśli ktoś chce miło spędzić wakacje i zależy mu na rozbudowanych połączeniach komunikacyjnych, miasteczko jest dobrym wyborem.

Jurata

Jurata to niewielka osada nadmorska, zlokalizowana na Półwyspie Helskim. Miejscowość rozkwita podczas sezonu letniego, natomiast od września można powiedzieć, że zamiera i staje się miejscem idealnym na odpoczynek od zgiełku.

Do Juraty można łatwo dojechać prywatnym samochodem, jak i pociągiem. Jest to typowa miejscowość wypoczynkowa wraz z kąpieliskiem morskim, które otacza szeroka i długa plaża. Niewątpliwym atutem Juraty jest to, że bardzo szybko można przemieszczać się pomiędzy punktami tego niewielkiego letniska.

Turyści znajdą tu ciszę oraz odpoczynek od zgiełku. Podczas spaceru warto zajrzeć na wieżę widokową, z której widać morze wyłaniające się zza wierzchołków drzew. Ciekawą propozycją jest także spacer molem w Juracie, z którego widać dawne punkty obserwacyjne niemieckiego poligonu torpedowego. Są one gratką nie tylko dla miłośników historii, ale również dla spacerowiczów.

Jastarnia

Kolejnym celem wielu wakacyjnych wojaży jest jastarnia - nieco większa od Juraty, pozwala na zetknięcie z bogatą infrastrukturą hotelową, gastronomiczną i nocnym życiem. W Jastarni znajdziemy pięć kąpielisk morskich z szeroką plażą, port morski i przystań.

W miejscowości warte zobaczenia jest molo oraz latarnia morska, a także systemy fortyfikacji rozciągające się po sam Hel. W Jastarni zlokalizowane są trzy ścieżki przyrodnicze, które stanowią część Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Ich celem jest przedstawienie niezwykłych walorów przyrodniczych, które posiada okolica i zachęcenie do pieszych spacerów.

Jastarnia jest miejscowością, która przyciąga nie tylko turystów, ale także pasjonatów sportów wodnych. Funkcjonuje tu jedyna w okolicy szkoła windsurfingu i kitesurfingu, posiadająca własny, wydzielony akwen wodny. W Jastarni znajdziemy rozbudowaną bazę hotelową, liczne bary i restauracje, a także stoiska z lokalnymi pamiątkami.

Luksusowe apartamenty w tych miejscowościach znajdziesz na stronie BlueApart.pl

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa