Ranking 3 najlepszych namiotów kempingowych

Ranking 3 najlepszych namiotów kempingowych

Ranking 3 najlepszych namiotów kempingowych

Co roku wraz z pierwszymi promieniami słońca nachodzi Cię ochota, by wybrać się na kemping, ale… zawsze pozostaje to w strefie marzeń? Przerasta Cię wybór tego najważniejszego, niezbędnego elementu – namiotu? Znamy to uczucie. Dlatego tym razem, aby ułatwić życie nam wszystkim, przygotowaliśmy ranking najlepszych namiotów kempingowych znajdujących się obecnie na rynku i dzielimy się nim z Tobą. Nie musisz dziękować – po prostu skorzystaj i ciesz się upragnionym wypoczynkiem na kempingu!

1) Namiot MSR Elixir – lekki i wytrzymały

Ten model od razu skradł nasze serce! Pierwszą jego zaletę można odczuć jeszcze przed rozłożeniem, niosąc go w plecaku podczas wędrówki. Nie waży dużo, bo ma lekki aluminiowy stelaż i szpilki z tego samego materiału. Ma podłużny kształt, jego pałąki zachodzą na siebie na górze, dzięki czemu jest maksymalnie wydłużony i przestrzeń w środku jest dobrze wykorzystana. Istnieją wersje dla jednej, dwóch lub trzech osób. Każda z tych wersji ma przynajmniej jeden wygodny przedsionek, a opcje dwuosobowa i trzyosobowa mają przedsionki i wejścia podwójne! W namiocie można swobodnie kucnąć czy usiąść, mimo że położono tu nacisk na jak największe wydłużenie namiotu kempingowego przy zajęciu jak najmniej miejsca po złożeniu. Co jeszcze nam się w nim spodobało? Lekka moskitiera i również lekki, ale wytrzymały tropik z powłoką poliuretanową. Namiot dla wędrowca idealny.

2) Namiot Jack Wolfskin, model Travel Lodge RT – superwygodny, dla całej rodziny

Ten z kolei namiot nie ma sobie równych, jeśli chodzi o wypoczynek większej ilości osób przy zachowaniu wszelkich wygód. Mieści do siedmiu osób, przy czym nie ma tu mowy o ciasnocie. Ma dwie sypialnie odgrodzone wielkim przedsionkiem, w którym można przechowywać bagaże lub spędzać czas w ciągu dnia. W namiocie są więc w sumie trzy pomieszczenia, a nawet cztery, bo jedna z sypialni ma przegrodę, dzięki której można ją rozdzielić na dwie. We wszystkich pomieszczeniach można się swobodnie wyprostować, jako że wysokość namiotu to ponad dwa metry. Dodatkowo z pomocą dołączonych dwóch masztów można ustawić werandę. Wentylację w tak dużym namiocie zapewnia 6 otworów wentylacyjnych, które można również zamknąć w czasie deszczu. Do namiotu prowadzą aż 3 wejścia, a nad dwoma z nich są także daszki. Na pochwałę zasługują też materiały, z których wykonano Travel Lodge RT. Podłoga spełnia najwyższe parametry nieprzemakalności, a dla jeszcze większego komfortu dołączono dodatkową podłogę. Tropik także jest nieprzemakalny i jednocześnie odporny na promienie UV. Czego jeszcze mogłoby brakować w tak funkcjonalnym i ekskluzywnym namiocie? Chyba tylko szafek, by już niczym nie różnił się od domu! Ale zaraz – ich funkcję spełniają kieszenie, których w środku jest aż 24!

3) Namiot Fjord Nansen, model Tromvik Grass – kwintesencja funkcjonalności

Transportowanie go nie sprawia żadnego problemu – wersja jednoosobowa waży mniej niż dwie paczki cukru, a dwuosobowa niewiele więcej. Ale mimo to tym, co najbardziej zwraca uwagę, jest nowoczesny stelaż namiotu. Pałąki stelaża nie krzyżują się tutaj jak w typowym namiocie typu igloo, ale całość utrzymuje jeden pałąk, do którego jest dodana jedynie krótsza poprzeczka na górze. Co to oznacza dla turysty spędzającego noc w tym namiocie? Więcej miejsca w środku i większy komfort. A to dlatego, że dzięki innowacyjnemu kształtowi namiotu jego ściany nie są skośne, ale prawie pionowe. Jeśli do tego dodamy fakt, że można rozstawić zarówno samą sypialnię, jak i tropik, a sypialnia może stać nawet bez użycia śledzi, otrzymujemy wyjątkowo funkcjonalny i stabilny model namiotu. To jednak nie koniec jego zalet! Swobodnie wchodzimy i wychodzimy z namiotu dzięki aż dwóm wejściom i przedsionkom (w opcji dla dwóch osób). Materiał podłogi i tropiku także jest bez zastrzeżeń – nie przemoknie nawet podczas ulewnego deszczu. Na koniec mała wskazówka od nas – możesz dużo zaoszczędzić, kupując te najlepsze naszym zdaniem modele namiotów w sklepach internetowych takich jak np. E-horyzont.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa