Wakacje jesienią. Jak je sfinansować (i nie zwariować)?

Wakacje jesienią. Jak je sfinansować (i nie zwariować)?

Wakacje jesienią. Jak je sfinansować (i nie zwariować)?

Kiedy myślisz o urlopie, to zapewne chodzi Ci o miesiące wakacyjne, czyli lipiec i sierpień. Nie oznacza to wcale, że musisz ograniczać się tylko i wyłącznie do tego czasu. Wyjazd może być również bardzo udany, jeżeli odbędzie się podczas miesięcy jesiennych. Czy warto jechać na urlop w tym czasie? I najważniejsze pytanie: jak na to wszystko zebrać środki finansowe?

Zalety jesiennych wakacji?

Urlop podczas miesięcy jesiennych również ma swoje plusy. Co do nich należy? To okres, kiedy w biurach podróży pojawia się trochę więcej ofert promocyjnych. Ceny spadają, a Ty możesz pozwolić sobie na wycieczki, które podczas lata były zbyt kosztowne.

Poza tym to w tym czasie jest o wiele więcej miejsc w hotelach. Nawet jeżeli zdecydujesz się na spontaniczny weekend, zapewne znajdziesz ciekawą ofertę. A do tego ta cisza i o wiele mniej turystów! Poza tym jesienny wyjazd to idealny plan na wypoczynek bez upałów!

Finanse na wakacje – sprzedaj niepotrzebne rzeczy!

Lubimy kupować na promocjach, a do tego często mamy w domu wiele przedmiotów lub sprzętów, z których po prostu nie korzystamy. Zrób przegląd i wystaw na sprzedaż to, czego już nie potrzebujesz. Bardzo możliwe, że zbierze się całkiem niezła sumka.

Wynajmij swoje mieszkanie

Wyjeżdżasz na miesiąc lub dłużej, przygotuj ofertę wynajmu swojego mieszkania. Pieniądze, które zarobisz, przeznacz na wakacyjny wyjazd. Bardzo możliwe, że uda Ci się w ten sposób sfinansować całość. Oczywiście jest to opcja dla tych, którzy wyjeżdżają na czas dłuższy niż weekend.

Oszczędzanie – zrezygnuj z małych przyjemności!

Może wydaje Ci się, że w Twoim budżecie domowym nie ma już miejsca na oszczędności. To bardzo możliwe, ale czy udało Ci się przeanalizować, ile wydajesz na małe przyjemności. Takie, bez których możesz się obejść. Kawa na mieście, papierosy to małe wydatki zazwyczaj przez nas niedostrzegane. Zsumuj te kwoty i sprawdź, czy kilkumiesięczne odkładanie będzie wystarczające, aby wyjechać.

Wesprzyj się kredytem gotówkowym?

Bardzo dobrą opcją jest ponadto pożyczenie pieniędzy, np. na sfinansowanie przelotu. Wówczas całość nie będzie aż tak dużym wydatkiem. Pożyczoną kwotę można rozłożyć na mniejsze, łatwiejsze w spłacie raty. W tym celu warto zapoznać się z ofertą Santander Consumer Banku – banku od kredytów.   

Kredyty gotówkowe, oszczędności, odpowiednie zarządzanie własnymi dobrami to tylko kilka z możliwości na zdobycie środków potrzebnych na jesienny wyjazd. Sprawdź, która z opcji najbardziej pasuje do Ciebie i ciesz się odpoczynkiem!

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa